• Dziś /3°
  • Jutro /2°
Wiadomości

Dojazd na lotnisko własnym samochodem - czy warto się na niego zdecydować?

24 lipca 2024, 16:47
Dojazd na lotnisko własnym samochodem może wydawać się złym pomysłem ze względu na ceny parkingów pod terminalem, jednak wielu turystów decyduje się na podróż autem do miejsca wylotu na wakacje. Dzięki dostępności tanich parkingów w okolicy portów lotniczych można bez trudu znaleźć odpowiednie miejsce postojowe bez wydawania dużych kwot. Ponadto własny samochód daje więcej niezależności. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na przejazd na lotnisko własnym autem.

Niedrogie parkingi z transferem lotniskowym

Głównym powodem, dla którego pasażerowie samolotów rezygnują z dojazdu na lotnisko własnym samochodem, są ceny parkingów pod terminalem. Koszt pozostawienia auta pod wejściem na teren portu lotniczego na godzinę lub dwie może wynieść kilkaset złotych. W przypadku wylotu na kilka dni lub dwutygodniowe wczasy opłata za postój pod terminalem może być wyższa niż cały koszt wycieczki zagranicznej. Wybierając parking lotnisko powinno się zatem omijać, by nie płacić zbyt dużo.

Turyści mogą pozostawić swoje samochody w niewielkiej odległości od większości portów lotniczych w Europie bez wydawania dużych kwot. Wystarczy, że skorzystają z parkingów w okolicy, które mają przystępne ceny i jednocześnie zapewniają możliwość skorzystania z transferu lotniskowego. Dzięki niemu kierowca wraz ze wszystkimi pasażerami są dowożeni z miejsca, w którym pozostawili swoje auto pod terminal. Nie muszą się zatem obawiać dodatkowych kosztów podróży i trudności ze znalezieniem taksówki. Ponadto pozostawienie auta w niewielkiej odległości od portu lotniczego nie wiąże się z koniecznością przemieszania się pieszo z ciężkimi bagażami. Niedrogie parkingi z transferem lotniskowym zarezerwujesz online za pośrednictwem serwisu https://parkos.pl/.

Krótszy czas dojazdu na lotnisko

Ze względu na lokalizację większość ważnych lotnisk pasażerskich w Polsce dojazd do nich wymaga korzystania z więcej niż jednego środka transportu publicznego. Pasażerowie samolotów muszą najpierw korzystać z pociągów i autobusów, a następnie przesiadać się do komunikacji miejskiej, podmiejskiej lub busów dowożących na lotnisko. Dojazd wymaga zatem przesiadek, a jego czas wydłuża się o kilkadziesiąt minut lub więcej. Jest to spora niedogodność dla osób, które czeka długi lot lub podróżujących wraz z niecierpliwymi małymi dziećmi.

Jadąc własnym samochodem na lotnisko, można skrócić czas podróży, gdyż kierowca może kierować się najkrótszą i najszybszą trasą bez żadnych dodatkowych przystanków. Podróż własnym autem nie wymaga bowiem zabierania innych pasażerów i podjeżdżania do miejsc, w których czekają. Ponadto kierowca nie musi trzymać się z góry ustalonego rozkładu jazdy i oczekiwać na godzinę odjazdu z kolejny przystanków, jeśli dany odcinek trasy uda mu się pokonać szybciej.

Własne auto to niezależność i elastyczność w podróży

Godziny odlotów i przylotów nie zawsze dopasowują się do rozkładu jazdy autobusów i pociągów międzymiastowych, przez co podróżni są zmuszeni przez wiele godzin oczekiwać w terminalu lub na dworcu. Przejazd na lotnisko i z powrotem własnym autem sprawia, że mogą tego uniknąć i szybciej wrócić do domu. Dzięki temu podróż jest mniej męcząca, a turyści zyskują więcej elastyczności i niezależności. W przypadku opóźnień lotów nie muszą również martwić się, że bilety na autobus międzymiastowy lub pociąg przepadną, a oni będą szukać następnego przejazdu. Jadąc własnym atutem, dodatkowo podróżni mogą zatrzymać się w dowolnym miejscu na posiłek w przystępnej cenie lub zwiedzić atrakcje w okolicy bez dostosowywania się do rozkładu jazdy autobusów i pociągów.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości