• Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 34

Stal Gorzów wywozi cenne punkty z Częstochowy

5 lipca 2024, 21:02, Oprac.: Marcin Kluwak
Spotkanie przy ul. Olsztyńskiej w Częstochowie rozpoczęło się bardzo wyrównanie. Trzy pierwsze gonitwy kończyły się remisami, ale na koniec pierwszej serii startów Stal Gorzów wyprowadziła pierwszy cios, odnosząc podwójne zwycięstwo. Na tablicy wyników było 10:14.

KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa - ebut.pl Stal Gorzów 41:48

Chwilę po przerwie technicznej podopieczni trenera Stanisława Chomskiego poszli za ciosem, wygrywając kolejny bieg podwójnie i zyskując tym samym 8 oczek przewagi.

Już wówczas sytuacja miejscowych stała się bardzo trudna. Szansę na odrobienie strat żużlowcy KRONO-PLAST Włókniarza mogli mieć w 7. biegu, który zapamiętany zostanie jednak z zupełnie innej strony. Najpierw arbiter meczu przerwał wyścig przy podwójnym prowadzeniu Włókniarza, a w powtórce pod taśmą startową nie zdążyli zameldować się zarówno Mikkel Michelsen, jak i Maksym Drabik. Obaj zostali wykluczeni, a goście odnieśli zwycięstwo w stosunku 5:0 praktycznie ustawiając wynik tego spotkania.

Miejscowi robili wszystko, co w ich mocy, aby poprawić beznadziejną sytuację, w której się znaleźli. Nadzieję w serca kibiców wlał jeszcze duet Leon Madsen – Mikkel Michelsen. Para ta w 10 gonitwie wieczoru odrobiła część strat, jednak przewaga Stali Gorzów była po prostu zbyt wysoka. Gorzowianie zapewnili sobie meczowe zwycięstwo w Częstochowie już w 13 wyścigu.