• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Budowa placu dla motocyklistów na finiszu. Jest już asfalt

2 lipca 2024, 13:39, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Trwają ostatnie prace przy budowie placu dla motocyklistów w Gorzowie. Wykonawca prowadzi układanie asfaltu na całej powierzchni placu. Jeszcze w lipcu plac zostanie udostępniony użytkownikom. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego i kosztowała ponad 560 tys. zł.

Budowa placu dla motocyklistów to długo wyczekiwana inwestycja z budżetu obywatelskiego 2022. Plac powstaje przy ul. Małyszyńskiej, jest to zupełnie inna lokalizacja, niż chcieli tego pomysłodawcy projektu. Inwestycją zajmuje się firma „TRANSROB” Robert Tkacz z Gorzowa za kwotę 563 tys. 296,18 zł.

Plac dla motocyklistów w Gorzowie na finiszu

Pierwotnie plac miał być gotowy w czerwcu, ale wykonawca poinformował, że musiał wykonać dodatkowe prace, które wzmocnią konstrukcję i zwiększą bezpieczeństwo. Chodziło przede wszystkim o zniwelowanie spadków poziomu na placu. Nowy termin zakończenia prac to połowa lipca 2024 roku.

Z ostatniego raportu z placu budowy widać, że tym razem ten termin zostanie dotrzymany. Obecnie na placu trwa układanie asfaltu. Zrobiony został również wjazd na teren placu. Wykonawca będzie musiał jeszcze zająć uporządkowaniem terenu. Następnie plac będzie musiał przejść odbiory. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w lipcu motocykliści będą mogli korzystać z nowego placu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości