• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Recenzja słuchawek Jabra Elite 4 Active: Technologia dla aktywnych

1 lipca 2024, 14:35, Marcin Kluwak
Słuchawki Jabra Elite 4 Active to urządzenie, które przyciąga uwagę nie tylko zaawansowaną technologią, ale także zastosowaniami idealnymi dla osób aktywnych fizycznie. Wodoszczelność, technologie ANC i HearThrough to tylko niektóre z funkcji, które sprawdzamy podczas treningów. Czy spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników? Przetestowaliśmy je podczas biegania, jeżdżenia na rowerze, a także podczas lotu samolotem. Do testu dostaliśmy słuchawki w kolorze miętowym. Powędrowały z nami na Teneryfę!

Projekt dla sportowców: Ergonomia i wytrzymałość

Podstawowym wymogiem, jaki stawiamy przed sprzętem sportowym, jest odporność na ekstremalne warunki. Jabra Elite 4 Active z klasą szczelności IP57 jest gotowa na każde wyzwanie - od intensywnego potu po nagłe deszcze. Ich waga wynosi zaledwie 5 gramów, co przekłada się na wygodę nawet podczas wielogodzinnych sesji treningowych. Dodatkowe wkładki EarGel w trzech rozmiarach pozwalają dopasować słuchawki do każdego ucha.

Czysty dźwięk bez zakłóceń: ANC i HearThrough

Technologia Aktywnego Wyciszania Szumów (ANC) znacznie poprawia komfort słuchania, tłumiąc otaczające dźwięki. To kluczowe, gdy jesteśmy w hałaśliwym otoczeniu. Funkcja HearThrough, z drugiej strony, jest odpowiedzią na potrzeby bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom słyszeć nadchodzące samochody czy rozmowy, co jest szczególnie ważne w miejskim zgiełku, podczas jazdy na rowerze, czy na hulajnodze. Sprawdziliśmy też tę funkcję i okazało się, że sprawdza się idealnie poruszając się po mieście jednośladem. Słuchawki pozwalają nam czuć się bezpiecznie, kontrolować otoczenie, a jednocześnie słuchać ulubionych utworów czy audiobooków. 

Testy praktyczne: Muzyka na każdym kroku, nawet na 10 000 metrów!

Przeprowadzone testy wykazały, że Jabra Elite 4 Active nie zawodzi podczas dynamicznych ruchów, a stabilność połączenia Bluetooth jest bez zarzutu. Czas pracy baterii to mocny punkt modelu - zapewnia aż 7 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu, a futerał ładujący znacznie wydłuża ten czas.

Słuchawki przetestowaliśmy też w bardziej ekstremalnych warunkach. Czy podróżowaliście samolotem? Tam, na wysokości ponad 10 000 metrów jest dość głośno. Szum powietrza, odgłosy z silnika i w końcu niechciane rozmowy współtowarzyszy podróży, nie mówiąc już o krzykach tych najmłodszych. System aktywnego wyciszania szumów również zdał egzamin na piątkę z plusem!

Komfort użytkowania: Intuicyjne i komfortowe

Nawet przy pierwszym użytkowaniu, słuchawki są intuicyjne w obsłudze. Na każdej z nich znajdują się oznaczenia „L” i „R”, co ułatwia prawidłowe założenie. Dodatkowo etui ładujące jest wygodne w transporcie i pozwala na szybkie doładowanie słuchawek. Nawet podczas długiej podróży samolotem, gdzie z reguły nie ma gniazdek, po włożeniu do etui możemy podładować nasze słuchawki i cieszyć się dalej doskonałą muzyką. 

Jabra Elite 4 Active to produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wysoka jakość dźwięku, zaawansowane funkcje technologiczne oraz przemyślany design i wytrzymałość sprawiają, że jest to jeden z najlepszych wyborów dla osób aktywnie uprawiających sport, ale nie tylko. Doskonała wydajność baterii i komfort użytkowania dodatkowo podnoszą wartość tego modelu na tle konkurencji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości