• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Kierowcy mogą w końcu jeździć rondem koło Słowianki. Budowa trwała 15 miesięcy

1 lipca 2024, 13:36, Anna Kluwak
W poniedziałek 1 lipca zostało udostępnione dla kierowców nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. Póki co, nie ma jeszcze oznakowania poziomego na rondzie, dlatego też wloty zostały zawężone do jednego pasa ruchu. Inwestycja miała ogromny poślizg, a sama budowa ronda trwała 15 miesięcy.

Na początku kwietnia 2023 roku rozpoczęły się prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Według pierwotnego harmonogramu budowa pierwszej części ronda od strony ul. Fredry miała zakończyć się w sezonie wakacyjnym. Natomiast do końca 2023 roku miała zostać wybudowana pozostała część ronda koło Słowianki. Później wykonawca inwestycji deklarował, że rondo będzie gotowe na przełomie maja i czerwca 2024 roku. Jednak i ten termin nie został dotrzymany.

Zgodnie z ostatnim aneksem do umowy, prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry miały zostać zakończone w lipcu, a cała inwestycja - przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich oraz skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową we wrześniu 2024 roku.

Rondo przy Słowiance w Gorzowie gotowe. Kierowcy mogą jeździć nowym rondem przy Słowiance

Mamy w końcu dobrą wiadomość dla kierowców. W poniedziałek 1 lipca rondo na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zostało w końcu udostępnione w całości dla ruchu. To oznacza, że stało się to 15 miesięcy po rozpoczęciu pierwszych prac.

Na nowym rondzie, które jest dwupasmowe, nie ma jeszcze oznakowania poziomego, dlatego też wloty zostały zawężone do jednego pasa ruchu. Kierowcy mogą korzystać ze wszystkich wlotów na rondzie. Udostępnione zostało ostateczne skomunikowanie parkingów CSR „Słowianka” z ul. Słowiańską, co oznacza, że został otwarty dwukierunkowy zjazd przy lodowisku mający połączenie z rondem. Ponadto został otwarty zjazd zlokalizowany przy rondzie wewnętrznym oraz wyjazd zachodni z parkingów przy Arenie Gorzów. Wykonawca sukcesywnie będzie wprowadzał elementy docelowej organizacji ruchu.

Przebudowa skrzyżowania ul. Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. Zmiany w organizacji ruchu

Od poniedziałku 1 lipca nastąpiły również zmiany na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. Zamknięta została południowa część skrzyżowania wraz z odcinkiem ul. Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej.

Ruch został przekierowany na północną część skrzyżowania. Do dyspozycji kierowców jest po jednym pasie w każdym kierunku. Powrót na jezdnię południową ul. Roosevelta odbywał się będzie przez specjalnie do tego przygotowany przejazd przez pas zieleni zlokalizowany bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Żwirową/Kosynierów Gdyńskich.

Ulica Żwirowa na odcinku od Błotnej będzie nadal jednokierunkowa, wjazd w ul. Żwirową możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Roosevelta (dla jadących od ul. Słowiańskiej wprowadzony został z powrotem nakaz jazdy prosto).

Z kolei ul. Kosynierów Gdyńskich od strony skrzyżowania z ul. Roosevelta będzie wyłączona na całej szerokości, a objazd zamkniętego odcinka wytyczony zostanie przez ul. Mickiewicza – Mieszka I lub ul. Kosynierów Gdyńskich (stara jezdnia za PWiK), która ponownie zostanie przekształcona w drogę dwukierunkową. Odcinkiem tym będzie możliwość dojazd do ul. Słowiańskiej i skrętu w prawo w kierunku skrzyżowania ulic: Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich.

Wykonawca będzie pracował na południowej jezdni ul. Słowiańskiej i Roosevelta oraz na ul. Kosynierów Gdyńskich niemal do końca lipca. W trakcie prac nadal wyłączona będzie sygnalizacja świetlna, a ilość relacji na poszczególnych wlotach będzie ograniczona, tak by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i przejezdności, na skrzyżowaniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości