• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Naruszył nietykalność strażnika. Pijany mieszkaniec Gorzowa trafił do aresztu

28 czerwca 2024, 10:03, Oprac. Marcin Kluwak
Straż Miejska w Gorzowie codziennie interweniuje w wielu miejscach w naszym mieście. Zgłoszeń od mieszkańców wpływa wiele, jednakże strażnicy, patrolując ulice, również zatrzymują osoby nietrzeźwe. Przykładem może być zdarzenie z ostatniej środy, 26 czerwca.

W ostatnią środę na ulicy Dworcowej funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli interwencję wobec mężczyzny spożywającego alkohol w miejscu publicznym. W trakcie interwencji mężczyzna odmówił okazania dokumentów i podania swoich danych personalnych. Ponadto mężczyzna naruszył nietykalność cielesną interweniującego strażnika.

Sprawca został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji, a tam zatrzymany w związku z popełnionym przestępstwem. Konsekwencje prawne opisanego zachowania z pewnością będą surowsze niż w przypadku sankcji za samo spożywanie alkoholu, gdyż za takie zachowanie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo odpowie za odmowę wylegitymowania się, co jest wykroczeniem zagrożonym karą ograniczenia wolności albo grzywną do 5000 zł.

- Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, spożywanie napojów alkoholowych w miejscach publicznych jest zabronione. Jedynym wyjątkiem jest dopuszczone uchwałą Rady Miasta spożywanie alkoholu o zawartości do 8% w godz. 19.00 – 4.00 na bulwarze wschodnim i zachodnim, poza strefą związaną z placem zabaw dla dzieci – przypomina Andrzej Jasiński, komendant gorzowskiej Straży Miejskiej.

Do Straży Miejskiej niemal codziennie napływają sygnały od mieszkańców o naruszaniu przepisów ustawy o trzeźwości.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości