• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Alert RCB. Mieszkańcy dostają ostrzeżenia o burzach i gradobiciu w Gorzowie

21 czerwca 2024, 17:00, Anna Kluwak
fot. Maja Wesołowska
W piątkowy wieczór oraz w nocy z piątku na sobotę na terenie Gorzowa oraz całego województwa lubuskiego mają pojawić się gwałtowne burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu i wiatr do 110 km/h. Lokalnie może spaść grad o średnicy nawet 4 cm. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

Pierwszy dzień lata i wakacji przynosi bardzo dynamiczne zmiany w pogodzie. W ciągu dnia towarzyszył nam upał, natomiast wieczorem czeka nas załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, które mają pojawić się w nocy na terenie Gorzowa oraz całego województwa lubuskiego.

Prognozowane są dynamiczne burze, którym będą towarzyszyły ulewne opady deszczu. Może spaść od 35 do 50 litrów wody na 1 m.kw. Porywy wiatru będą osiągały średnią prędkość 90 km/h, a lokalnie mogą wynieść nawet 110 km/h. Do tego miejscami może spaść grad o średnicy nawet 4 cm.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godz. 19 w piątek 21 czerwca do godz. 8 rano w sobotę 22 czerwca. Jak podkreśla IMGW, ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają ostrzeżenia o burzach i gradobiciu w Gorzowie

W związku z prognozowanymi burzami, intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W piątek 21 czerwca rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i w nocy (21/22.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości