• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów: IMGW ostrzega przed burzami i intensywnymi opadami deszczu

17 czerwca 2024, 13:28, Anna Kluwak
fot. Bartek Michałowski
W poniedziałek na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego mają pojawić się burze, którym będą towarzyszyły intensywne opady deszczu, a lokalnie nawet grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do poniedziałkowego wieczora.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek 17 czerwca ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, które mogą pojawić się na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz na terenie całego województwa lubuskiego.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć intensywne opady deszczu od 15 do 20 litrów na 1 m.kw. Porywy wiatru mają osiągnąć prędkość 80 km/h, a miejscami może spaść nawet grad. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do godz. 20 w poniedziałek 17 czerwca.

Według szacunków, prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90%. Jak podkreśla IMGW, najsilniejsze zjawiska będą występowały lokalnie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości