• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Strażacy z Santocko-Gralewskiej OSP zbierają złom. Chcą kupić specjalistycznego drona

12 czerwca 2024, 13:16, Anna Kluwak
fot. Santocko-Gralewska Ochotnicza Straż Pożarna
Druhowie z Santocko-Gralewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej potrzebują pomocy. Chcą doposażyć swoją jednostkę z nowoczesnego, specjalistycznego drona. Aby zebrać pieniądze na ten cel, zorganizowali wielką zbiórkę złomu. Wesprzeć strażaków może każdy, komu zalegają zbędne, metalowe przedmioty.

Zbiórki złomu organizowane przez strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych stały się w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem na zebranie pieniędzy, których często brakuje na zakup nowego sprzętu. Na akcji korzystają dwie strony - strażacy ochotnicy oraz mieszkańcy od których odbierane są niepotrzebne rzeczy.

Takie zbiórki mają za sobą m.in. strażacy z OSP Santocko czy OSP Lubno. Teraz przyszedł czas na kolejną jednostkę OSP z okolic Gorzowa.

Strażacy z Santocko-Gralewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej zbierają złom. Zbiórka sposobem na zakup specjalistycznego drona

Taką akcję postanowili zorganizować również strażacy z Santocko-Gralewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Santok. - Po udanej zbiórce w ramach Śmingusa-Dyngusa, przyszedł czas na kolejną akcję, która ma przybliżyć nas do osiągnięcia zamierzonego celu. Tym razem organizujemy zbiórkę złomu. Co robimy? Zbieramy niepotrzebne metale i żelastwo, które mogą być zalegające na Waszych posesjach. Każdy kawałek złomu to krok bliżej do realizacji naszych wspólnych planów. Rozejrzyjcie się po swoich podwórkach i garażach. Może znajdziecie coś, co już wam nie służy, a mogłoby wspomóc naszą zbiórkę - podkreślają strażacy z Santocko-Gralewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pieniądze ze sprzedaży zebranego złomu przeznaczone będą na doposażenie jednostki Santocko-Gralewskiej OSP i zakup specjalistycznego drona z termowizją. Dron będzie służył m.in. do akcji poszukiwawczych. Akcja zbierania złomu potrwa do końca lipca 2024 roku.

Jak pomóc strażakom z Santocko-Gralewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej i oddać złom?

Jak możecie pomóc? Skontaktujcie się z druhami, a oni przyjadą i odbiorą od was niepotrzebny złom. - Jesteśmy w stanie odebrać złom nie tylko z terenu gminy Santok, ale również z Gorzowa jak i bliskich okolic. Liczymy na wsparcie mieszkańców, które jest nieocenione oraz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc - komentuje Grzegorz Korpik z Santocko-Gralewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej

Jeżeli ktoś chce pomóc strażakom w zakupie drona, który będzie służył m.in. do akcji poszukiwawczych na terenie gminy Santok jak i całego powiatu gorzowskiego może kontaktować się ze strażakami pod następującymi numerami: Kamil tel. 515 228 929, Michał tel. 667 320 958 oraz Grzegorz tel. 795 161 055.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości