• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Oszustwo na rynnę. Seniorzy z Gorzowa stracili oszczędności

12 czerwca 2024, 12:09, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
Podjeżdżają pod dom i obiecują szybką wymianę rynien za bezcen. Natomiast po wykonanej usłudze żądają zapłaty kilkukrotnie wyższej, niż umówione wcześniej wynagrodzenie. Jeżeli się nie zgodzisz, zaczynają być agresywni. To sposób oszustów, którzy ponownie pojawili się w Gorzowie. Za wymianę rynien na os. Staszica zażądali 12 tys. zł, zamiast umówionych wcześniej 350 zł.

Metoda „na rynnę” znana jest już praktycznie w całym kraju od kilki lat. Działanie oszustów za każdym razem jest takie samo. Ekipa budowlańców podjeżdża pod dom zazwyczaj starszych osób i mówi, że właśnie wraca z budowy w Polsce do swojego kraju (najczęściej są to Węgry) i zauważyła, że rynny w domu wymagają naprawy, bo „nie wytrzymają najbliższej ulewy”.

Obiecują szybką wymianę rynien za bezcen – najczęściej jest to 500 zł. Natomiast po wykonanej usłudze żądają zapłaty nawet 10-20 tys. zł, a nie tak jak wcześniej umówionych 500 zł. Kiedy właściciel domu nie chce zapłacić zaczynają być agresywni. Dlatego też ofiary obawiając się o swoje bezpieczeństwo, płacą oszustom niemałe pieniądze.

Seniorzy z Gorzowa padli ofiarami oszustwa „na rynnę”

Oszuści ponownie pojawili się w Gorzowie. Do redakcji gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, którego rodzice padli ofiarami oszustwa „na rynnę” i stracili oszczędności. Nasz czytelnik chce przestrzec innych mieszkańców Gorzowa.

Wszystko działo się we wtorek 4 czerwca na os. Staszica w Gorzowie. - Moi rodzice mieszkają w domku jednorodzinnym. Zaczęło się od tego, że dwóch mężczyzn chodziło po ulicy i proponowało montaż rynien aluminiowych. Mój tata, który ma 80 lat zapytał się, jaka jest cena za te rynny. Mężczyźni odpowiedzieli, że 350 zł, więc zgodził się – opowiada czytelnik.

Po chwili pod domem zjawili się kolejni mężczyźni – łącznie było ich czterech - i zabrali się za montaż rynien. Po skończonej pracy i wymianie rynien zażądali od seniorów 12 tys. zł. Kiedy ci nie chcieli się zgodzić, mężczyźni zaczęli być agresywni i zaczęli grozić rodzicom naszego czytelnika.

Seniorzy przestraszyli się i ostatecznie zapłacili niemałe pieniądze oszustom. Sprawa została zgłoszona na policję pod kątem wymuszenia pieniędzy i zastraszania.

- Nie tylko moi rodzice zostali oszukani na osiedlu. Dlatego chciałem przestrzec inne osoby. Samochód nie miał gorzowskiej rejestracji. Rodzice wezwali fachowca i okazuje się że rynny są z bardzo cienkiego aluminium , nie ma spadku żeby woda spływała – relacjonuje czytelnik.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości