• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Ruszyli "w miasto". Sprawdzają gdzie i jak parkujecie samochody

12 czerwca 2024, 09:27, oprac.: Marcin Kluwak
fot. archiwum
Jeżeli zobaczycie człowieka fotografującego wasz zaparkowany samochód, nie macie czego się bać. To zapewne nie będzie pracownik strefy płatnego parkowania dokumentujący brak biletu. Są to specjaliści z wrocławskiej firmy, którzy badają zajętość i rotację miejsc parkingowych.

Do tej pory fotografowanie prawidłowo zaparkowanego samochodu w centrum miasta oznaczało zwykle tylko jedno. Albo w roztargnieniu zapomnieliśmy kupić biletu parkingowego, albo bilet się skończył. To oczywiście oznaczało karę i konieczność szybkiego przemieszczenia się do biura SPP. Jednak od wtorku do niedzieli panowie fotografujący nasze samochody nie mają "złych" zamiarów.

- W tym tygodniu, najpierw we wtorek, a potem w czwartek i sobotę, firma będzie prowadzić skanowanie obszaru strefy dwoma specjalistycznymi pojazdami z systemem kamer na dachu. Na części parkingów prowadzona będzie też obserwacja fizyczna, a pracownicy będą fotografować zaparkowane samochody - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy UM Gorzowa.

Badania, które przeprowadza specjalistyczna firma z Wrocławia, będą punktem wyjściowym do dalszych prac nad budową inteligentnego systemu parkowania w centrum miasta, opartego na aplikacji mobilnej oraz tablicach informacji parkingowej.

- Ma to pomóc kierowcom w odnajdywaniu wolnych miejsc parkingowych w obszarze Strefy Płatnego Parkowania, a przez to poprawić ich wykorzystanie. Wpłynie to korzystnie na uregulowanie ruchu i ograniczenie emisji spalin, co w konsekwencji poprawi jakość powietrza i przyczyni się do utrzymania dobrego zdrowia drzew i zieleni - dodaje Wiesław Ciepiela.

Nowe technologie, które pomagają w zarządzaniu parkingami, mogą całkowicie zmienić sposób, w jaki parkujemy w mieście. Dzięki temu, że łatwiej znajdziemy wolne miejsca, mniej będzie stresu i krążenia w poszukiwaniu parkingu. Lepsze wykorzystanie parkingów pomoże także zmniejszyć korki i zanieczyszczenie powietrza. W efekcie miasto stanie się przyjemniejsze do życia, a powietrze czystsze. To wszystko sprawi, że życie w mieście będzie łatwiejsze i zdrowsze dla nas wszystkich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości