• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kantor internetowy — na czym polega? Aktualizacja 2024

16 maja 2024, 15:46, Artykuł partnera
W jaki sposób działa kantor internetowy i jak wybrać najlepszy. Sprawdź opinie i porady od ekspertów na temat najlepszych ofert i kursów w e-kantorach.

Jednym z najlepszych miejsc, w których polscy klienci mogą wymienić pieniądze, jest kantor internetowy. Na czym polega działalność serwisów tego typu? Prawda jest taka, że korzystanie z nich jest naprawdę proste, a co najważniejsze również bezpieczne. Czytaj dalej, by dowiedzieć się wszystkiego na temat kantorów internetowych w Polsce w 2024 roku.

Kantor internetowy — jak działa?

Na początek warto dowiedzieć się, jak działają kantory internetowe? Zasada funkcjonowania tego typu działalności jest z reguły bardzo prosta. Mają one z reguły swoje własne konta bankowe (często w różnych bankach). Jeśli klient chce wymienić pieniądze za jego pośrednictwem, przesyła pieniądze na dane konto i zleca przewalutowanie tej kwoty. Przelew zwroty we wskazanej przez klienta walucie zostaje wysłany na jego konto na ogół w ciągu kilku godzin. Cała transakcja odbywa się między dwoma kontami bankowymi – klienta i kantoru.

E-kantor – gdzie najlepiej sprawdzać opinie?

Jak sprawdzić jakość e-kantoru i gdzie najlepiej sprawdzać opinie na jego temat? Sprawa nie jest tak prosta, jak się wydaje. Ze względu na nieskomplikowane zasady, na jakich odbywa się transakcja z elektronicznym kantorem, najczęściej uzyskują one wysokie oceny od ich klientów. Które z tych opinii są jednak najbardziej wartościowe?

Istnieje co najmniej kilka miejsc, w których znaleźć można recenzje e-kantorów. Należą do nich przede wszystkim:
- serwisy opiniowe,
- media społecznościowe,
- Google,
- fora dyskusyjne.

We wszystkich tych miejscach w Internecie klienci mogą wystawiać swoje opinie, które później pomagają potencjalnym przyszłym klientom w wyborze, czy zaufać danemu kantorowi, czy też nie.

Dobry kantor internetowy – jak go wybrać?

Jeśli interesuje cię wybór kantoru internetowego, który spełni twoje oczekiwania, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko opinie użytkowników, ale również sprecyzować swoje własne oczekiwania. Kluczowe elementy są jednak zawsze jednakowe i dotyczą takich kwestii, jak:
- wysokość kursów,
- czas wykonywania transakcji,
- bezpieczeństwo.

Wiele na temat tego typu kantorów można dowiedzieć się z serwisów, które oferują recenzje kantorów naziemnych, gdyż wiele z nich oferuje również wymianę walut online. Jednym z nich jest Kantor Live. Wpisując w jego wyszukiwarce, przykładowo hasło, „kantor rzeszów” zostaniesz przekierowany do wyników wyszukiwań. Docelowo otwarta zostanie podstrona https://kantor.live/kantory/rzeszow, gdzie znajdziesz informacje na temat najpopularniejszych i najlepszych kantorów wymiany w tej miejscowości, wraz z kursami i adresami.

Chcesz zacząć inwestować, ale nie wiesz jak?

Co zrobić, żeby pomnożyć swoje aktywa? Te pytanie codziennie zadają sobie miliony osób na całym świecie. Nie ma na to złotego środka. Jeśli jednak chcesz zacząć inwestować, ale nie wiesz jak, to dobrym pomysłem na początku będzie inwestowanie w waluty. Które waluty są najbardziej dochodowe? Na pewno najlepiej jest zacząć od walut krajów uznawanych za potęgi gospodarcze, takich jak:
- dolar amerykański (USD),
- euro (EUR),
- frank szwajcarski (CHF).

 

Z czasem, gdy zapoznasz się z mechanizmami działania rynku walut, będziesz mógł zdywersyfikować swój portfel i dodać do niego kolejne waluty, bazując na wahaniach kursów i opiniach spekulantów.

Zalety kantoru internetowego

Było już o tym, co wyróżnia kantory internetowe, teraz pora przejść konkretniej do największych zalet tego typu działalności. Do najważniejszych z nich należą w pierwszej kolejności:
- wygoda – usługi dostępne bez wychodzenia z domu,
- czas działania – kantory internetowe działają na ogół całodobowo,
- konkurencyjne ceny walut – kantory internetowe mają na ogół niższy spread,

To tylko niektóre zalety kantoru internetowego. Ich lista jest znacznie dłuższa i dotyczy również dwóch następujących istotnych kwestii:

Kantor internetowy — bezpieczeństwo

Kantory internetowe w dalszym ciągu budzą spore wątpliwości u konserwatywnych klientów w kwestii bezpieczeństwa. W istocie jego poziom jest tak naprawdę bardzo wysoki. Wszystkie punkty wymiany podlegają wymaganiom tzw. ustawy o prawie dewizowym oraz powiązanym ustawom dotyczącym zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Ponadto każdy kantor online można sprawdzić w Rejestrze Działalności Kantorowej.

Inną zaletą jest brak ryzyka utraty środków na skutek napaści w kantorze internetowym. Bezpieczeństwo w przypadku tej opcji jest tak naprawdę zaletą, a nie wadą przedsiębiorstw tego typu.

Kantor internetowy — nie tylko wymiana walut

Kolejną zaletą firm tego typu jest zakres działalności. Kantory internetowe to w końcu nie tylko wymiana walut. Inne usługi, które oferują to przede wszystkim:
- zlecenia wymiany przy określonym kursie,
- karty walutowe,
- powiadomienia SMS,
- możliwość negocjacji kursu przy wyższych kwotach.

Co istotne, środki po wymianie można na ogół wysłać z e-kantoru na inne konto, również na konto w zagranicznym banku, często w konkurencyjnych cenach.

Kantor internetowy — jaki wybrać?

Najważniejsze, by wybrany przez ciebie kantor internetowy był wiarygodny i znajdował się we wspomnianym Rejestrze Działalności Kantorowej i był kontrolowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dana firma powinna posiadać swoją zarejestrowaną siedzibę, a także numery NIP i REGON. Sprawdzenie tych kwestii jest zalecane w szczególności przy wykonywaniu pierwszej transakcji z danym kantorem online

Kantor internetowy — podsumowanie i FAQ

Jeśli dobrnąłeś do końca artykułu, to wiesz już czego oczekiwać po usługach kantoru internetowego i jaki wybrać. Na koniec, dodałem jeszcze kilka odpowiedzi na często zadawane pytania o kantory internetowe.

Czy w kantorze trzeba mieć 18 lat?

Pełnoletność nie zawsze jest wymagana przez kantory przy wymianie mniejszych kwot. Żeby jednak móc korzystać z pełni możliwości kantoru, 18 lat jest niezbędne.

Jak zarabia kantor internetowy?

Podobnie jak każdy inny kantor, kantor internetowy zarabia przede wszystkim na różnicach w cenach poszczególnych walut oraz ich cenach skupu i sprzedaży.

Czy kantor internetowy jest bezpieczny?

Wbrew częstym opiniom, kantory internetowe mogą być bezpieczniejsze niż kantory naziemne. Ważne jednak, by poznać opinie na temat danego e-kantoru oraz sprawdzić, czy znajduje się w Rejestrze Działalności Kantorowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości