• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Pijane nastolatki jeździły elektrycznymi hulajnogami. Zostały srogo ukarane

7 maja 2024, 12:20, Anna Kluwak
fot. KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa zatrzymali we wtorek w nocy dwie 17-latki, które pod wpływem alkoholu jeździły hulajnogami elektrycznymi po centrum Gorzowa. Obie dziewczyny zostały ukarane mandatami w wysokości 2,5 tys. zł oraz przekazane pod opiekę osobie dorosłej. Jedna miała ponad 0,5 promila, a druga ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek 7 maja po godz. 2 w nocy operator miejskiego monitoringu zauważył w samym centrum Gorzowa dwie osoby, które jeździły na hulajnogach elektrycznych po drodze pod prąd. Po chwili obie weszły na jedną hulajnogę i jechały ulicą Chrobrego.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Na miejscu było kilka osób, ale dzięki nagraniom z kamery nie było problemu z identyfikacją osób, które z hulajnogi korzystały. Okazało się, że jeździły nimi dwie 17-latki.

- Patrol ruchu drogowego miał duże wątpliwości co do stanu trzeźwości dwóch nastolatek. Przypuszczenie, że mogą być pod wpływem alkoholu zostały potwierdzone badaniem. Jedna z nich miała ponad 0,5 promila alkoholu, druga dziewczyna miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zdecydowali, że każda z 17-latek zostanie ukarana mandatem w wysokości 2500 zł. Nastoletnie dziewczyny zostały przekazane pod opiekę osoby dorosłej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości