• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak wybrać łóżka piętrowe dla dzieci? Poznaj 3 powody, dla których warto je kupić!

6 maja 2024, 15:04, Artykuł partnera
Łóżko jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego. Jego wybór nie zawsze jest łatwy. Często zdarza się, że jedno niewielkie pomieszczenie trzeba zaaranżować zgodnie z potrzebami i wymaganiami dwójki dzieci. Wówczas każdy centymetr użytkowy ma znaczenie. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się na zakup łóżka piętrowego. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Jak wybrać funkcjonalny, a zarazem atrakcyjny wizualnie mebel? Czytaj dalej – odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Łóżka piętrowe dla dzieci – 3 najważniejsze zalety

Zastanawiasz się, czy łóżko piętrowe to opcja dla Twoich dzieci? Najważniejszym kryterium jest wiek. Łóżka piętrowe świetnie sprawdzą się już w przypadku 6-latków. Dzieci w tym wieku mogą swobodnie korzystać z górnej pryczy. Nie oznacza to jednak, że młodsze maluchy nie mogą spać na łóżku piętrowym – dolne łóżko jest całkowicie bezpieczne dla 2- czy 3-latków. To bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego Twoje pociechy będą mogły korzystać co najmniej kilka lat. Jakie jeszcze zalety mają łóżka piętrowe dla dzieci? Czytaj dalej i poznaj 3 najważniejsze!

1. Oszczędność miejsca

Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z zakupu łóżka piętrowego jest oszczędność miejsca. To rozwiązanie wprost stworzone do niewielkich pomieszczeń, w których nie można pozwolić sobie na umieszczenie dwóch oddzielnych łóżek dla dzieci. We współczesnym budownictwie pokoje przeznaczone dla najmłodszych nie są duże – każdy centymetr użytkowy ma w nich znaczenie. Jeżeli chcesz zapewnić dzieciom więcej miejsca do zabawy, to łóżko piętrowe jest meblem, który powinien znaleźć się w tym pomieszczeniu.

Łóżko piętrowe dla dzieci jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na oszczędność miejsca, ale także pieniędzy. Zakup tego mebla jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż inwestycja w dwa pojedyncze łóżka. Co ważne, łóżko piętrowe może służyć dzieciom przez naprawdę długi czas.

2. Łóżka piętrowe dla dzieci – niekończące się scenariusze świetnej zabawy

Pokój dziecięcy nie pełni wyłącznie funkcji sypialni. Dla maluchów to centrum wszystkich aktywności – odpoczynku, rozrywki czy nauki. Łóżko również nie służy dzieciom jedynie do spania – chętnie się na nim bawią. Łóżko piętrowe to dla nich znakomita okazja do wymyślania scenariuszy wielu zabaw. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Niech nie zdziwi Cię więc, że w oczach malucha mebel stanie się rakietą kosmiczną czy statkiem pirackim. Łóżko piętrowe pomoże dzieciom rozwijać wyobraźnię i zachęci do kreatywnego, nieszablonowego myślenia.

3. Możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb

Wbrew pozorom łóżko piętrowe jest uniwersalnym rozwiązaniem. Sprawdzi się zarówno w przypadku rodzeństwa, jak i jedynaka. Jeśli będzie na nim spało tylko jedno dziecko, ma pełną swobodę wyboru, czy chce spać na górze, czy na dole. Oprócz tego ma możliwość zaproszenia przyjaciela na nocowanie. Dzięki temu może budować wartościowe relacje z rówieśnikami.

Obecnie dostępne na rynku modele idealnie sprawdzą się zarówno w małym, jak i dużym pokoju. Ponadto możesz wybrać mebel z dodatkowymi szufladami, które pomogą Ci zapanować nad chaosem w dziecięcym królestwie. Co ciekawe, w ofertach producentów znajdziesz łóżka wyposażone w dodatkowy materac, dzięki któremu zyskasz trzecie miejsce do spania!

Jakie łóżka piętrowe dla dzieci są najlepsze?

Łóżka piętrowe muszą mieć stabilną i solidną konstrukcję. Pamiętaj o tym, że meble te nie będą służyły dzieciom wyłącznie do spania, ale także do zabawy. Aby uniknąć potencjalnych zagrożeń, zdecyduj się na modele wykonane z wytrzymałego materiału. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku drewno. Drewniane łóżka piętrowe dla dzieci oferuje np. e-sklep KEF MEBLE. Meble te są bezpieczne w użytkowaniu – mają barierkę ochronną, która zabezpieczy maluchy przed potencjalnym upadkiem. Zwróć uwagę na to, że łóżka mają różną wysokość. Jeżeli poszukujesz opcji dla młodszych dzieci, rozglądaj się na niższymi modelami. Przyjrzyj się też jakości wykończenia. Wszystkie krawędzie powinny być zaokrąglone, dzięki czemu dzieci nie skaleczą się przypadkowo podczas snu czy zabawy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości