• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ku przestrodze! Tak kierowca opla zderzył się z tramwajem w Gorzowie

6 maja 2024, 11:28, Anna Kluwak
fot. Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie
Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. 71-letni kierowca opla, który zignorował czerwone światło, wjechał wprost pod nadjeżdżający tramwaj na rondzie Gdańskim. To jak wyglądał wypadek z perspektywy tramwaju, doskonale pokazują nagrania z kamer monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze.

Chociaż tramwaje są nieodłącznym elementem Gorzowa, to niestety wciąż dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, gdzie kierowcy wjeżdżają na torowisko wprost pod nadjeżdżający tramwaj. Do takich zdarzeń dochodzi najczęściej przy ul. Walczaka oraz ul. Kazimierza Wielkiego.

Ostatni wypadek? W czwartek 2 maja kierujący oplem wjechał wprost pod tramwaj linii nr 1 na rondzie Gdańskim. Siła uderzenia była tak duża, że rozbite auto znalazło się na torowisku, natomiast tramwaj wypadł z szyn. Tramwaj jadący od strony Dowgielewiczowej w kierunku Fieldrofa-Nila może poruszać się z prędkością do 50 km/h.

- 71-letni mężczyzna kierujący oplem zignorował czerwone światło i wjechał wprost pod nadjeżdżający tramwaj. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dzięki uprzejmości Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie publikujemy ku przestrodze nagranie z kamer monitoringu. Na filmie widać doskonale jak wygląda wypadek z perspektywy tramwaju i jak niebezpieczne jest to zderzenie.

W przypadku pojazdów osobowych o masie 1-2 tony droga zatrzymania wynosi 30 metrów. Natomiast tramwaj waży 40 ton i jego droga zatrzymania wynosi dwa razy więcej, bo aż 60 metrów. Dlatego apelujemy do kierowców, aby nie ryzykowali własnego życia, bo samochód osobowy w zderzeniu z tramwajem nie ma szans.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości