• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Sezon na truskawki nabiera tempa, ale ceny w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

2 maja 2024, 15:36, Marcin Kluwak
fot. Piotr Wleklik
Miłośnicy truskawek mogą już zacierać ręce, gdyż sezon na te soczyste owoce jest tuż za rogiem. Jednakże, zanim oddamy się letnim rozkoszom, warto przygotować portfele na znacznie wyższe wydatki niż zwykle. W lokalnych sklepach oraz na targach w Gorzowie pojawiają się pierwsze partie truskawek, ale ich ceny mogą przyprawić o zawrót głowy.

Truskawki krajowe - luksus na wagę złota

Truskawki krajowe, cenione za swój wyjątkowy smak i aromat, osiągnęły w tym roku rekordowe ceny. W lokalnych punktach sprzedaży kosztują aż 51 złotych za kilogram. To cena, która może przyprawić o zawrót głowy, ale wielu klientów jest gotowych zapłacić więcej za gwarancję jakości i świeżości krajowych produktów.

Importowane alternatywy – tańsze, ale czy równie dobre?

Oprócz drogich krajowych truskawek, na rynku dostępne są także owoce importowane, które oferowane są w znacznie niższej cenie – 25 złotych za kilogram. Chociaż tańsze, importowane truskawki wciąż przyciągają wielu kupujących, oferując bardziej przystępny koszt przy zachowaniu przyzwoitej jakości. Klienci stają przed wyborem – zapłacić mniej i zadowolić się importem, czy też zainwestować w droższe, ale krajowe delikatesy.

Dlaczego warto płacić więcej?

Truskawki są nie tylko pyszne, ale również zdrowe. Są bogatym źródłem witaminy C i antyoksydantów, które wspomagają układ odpornościowy i poprawiają kondycję skóry. Wiele osób decyduje się na zakup droższych, ale też często bardziej wartościowych i ekologicznych produktów, które pochodzą z lokalnych upraw.

Kupując droższe, ale krajowe truskawki, wspieramy lokalnych rolników i przyczyniamy się do ograniczenia emisji CO2, jaka ma miejsce przy imporcie owoców z dalekich krajów.

Warto pamiętać, że ceny truskawek prawdopodobnie zaczną spadać, gdy tylko owoce pojawią się na rynku w większych ilościach. Do tego czasu warto rozważyć przemyślane zakupy lub samodzielne zbieranie owoców, jeśli warunki i możliwości na to pozwalają.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

1/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

2/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

2/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

3/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

3/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

4/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

4/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

5/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

5/5 Ceny truskawek w Gorzowie przyprawiają o zawrót głowy

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości