• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Domowy niezbędnik – wszystko, co powinno znaleźć się w każdym domu

29 kwietnia 2024, 21:18, Artykuł partnera
Niepewność trwających czasów została znacząco spotęgowana przez agresję zbrojną Rosji na Ukrainę ponad dwa lata temu. W rezultacie wiele osób zdało sobie sprawę, że w każdej chwili możemy spodziewać się niespodziewanego. Istotne jest, aby wyciągnąć z tego wnioski i mieć pod ręką niezbędne przedmioty, które w awaryjnych sytuacjach mogą okazać się niezastąpione. Ich wybór powinien być podyktowany potencjalnymi ograniczeniami w pozyskaniu, a także możliwymi zastosowaniami. Przedstawiamy, jak powinien wyglądać domowy niezbędnik na wypadek konfliktu lub innego zagrożenia.

Dlaczego warto przygotować domowy niezbędnik?

Jak już niejednokrotnie mieliśmy okazję się przekonać, nas los w dużej mierze uzależniony jest od innych. W konsekwencji wydarzenia dziejące się poza nami wywierają ogromny wpływ na nasze życie. Przykładem może być pandemia koronowirusa czy wojna tocząca się na Ukrainie, które spowodowały, że cała nasza codzienność musiała ulec zmianie. Choć nie możemy bezpośrednio wpłynąć na wielką politykę czy nieprzewidziane kataklizmy, jesteśmy w stanie się odpowiednio przygotować, aby mieć poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Wówczas można skoncentrować swoją uwagę na innych aspektach i zabezpieczeniach, zamiast stać w kolejce lub szukać w sklepach dodatkowego źródła światła czy energii – szczególnie że te w razie zagrożenia często wyprzedają się na pniu, a w czarnych scenariuszach sklepy mogą być zamknięte. 

Co powinno znaleźć się w domowym niezbędniku?

W pierwszej kolejności rekomendujemy zgromadzenie odpowiedniej ilości żywności (na co najmniej tydzień). Najlepiej sprawdzają się suche pokarmy, które można szybko przygotować. Dodatkowo powinny mieć długi termin ważności. Są to przede wszystkim: kasze, mąki, ryże, makarony, ale także mleko UHT czy konserwy. Równolegle możesz zakupić również batony, które będą szybkim źródłem energii. Ponadto rekomendujemy gromadzenie przetworów, np. dżemów czy kiszonek. Odpowiednio przechowywane (w suchych i chłodnych miejscach) mogą okazać się istotnym elementem diety w naszej nowej codzienności. Nie możesz zapomnieć o zapasie wody pitnej. W przypadku braku prądu pompy z wodociągów nie będą działały. Skontroluj także wyposażenie swojej apteczki, czy znajdują się w niej podstawowe medykamenty. 

Alternatywne źródła prądu na trudne czasy

Rozejrzyj się dookoła siebie i zobacz, które urządzenia codziennego użytku mogą działać bez energii elektrycznej. Praktycznie wszystko jest zasilane przez prąd, dlatego warto zadbać o alternatywne źródło energii. Wyposaż dom w generator, agregat, powerbanki odpowiednio wcześniej. Może się okazać, że niejednokrotnie będziesz zmuszony do skorzystania z nich nawet pomimo stabilnej sytuacji gospodarczo-politycznej. Wyobraź sobie, jak ich ceny wzrosną, gdy zacznie dochodzić do regularnych blackoutów. Dobrej jakości agregaty czy generatory prądu w atrakcyjnych cenach dostępne są na stronie: https://www.zbrojownia.pl/generatory-powerbanki-agregaty. Ich zakup możesz rozłożyć w czasie, ale systematycznie uzupełniaj wyposażenie, aż zgromadzisz wszystkie niezbędne sprzęty. Poza tym należy regularnie kontrolować ich stan – jest to szczególnie istotne w przypadku zapasowych źródeł energii. 

Źródła światła, które sprawdzą się w wyjątkowych okolicznościach

W swoim niezbędniku nie możesz pominąć najważniejszego – źródła światła. Na co dzień zamiast tradycyjnej latarki wykorzystujemy tę wbudowaną w telefon, lecz w obliczu czyhającego niebezpieczeństwa lepiej nadmiernie nie korzystać z telefonu, bo może on się przydać później. Już teraz rozważ zakup kilku latarek o różnych wielkościach: mniejszej i większej. Ponadto zaopatrz się w baterie dopasowane do danych modeli. Szeroki wybór latarek również dostępny jest na stronie zbrojownia.pl.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości