• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów czy Gorzów Wielkopolski? Termin konsultacji został przełożony

29 kwietnia 2024, 15:41, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski/ Anna Kluwak
Władze Gorzowa zdecydowały o zmianie rozpoczęcia konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy miasta. Zamiast 6 maja, konsultacje mają ruszyć dopiero 3 czerwca. Grupa gorzowian chce, aby oficjalnie zmieniono nazwę z Gorzów Wielkopolski na Gorzów.

Jesienią ubiegłego roku powrócił temat zmiany nazwy miasta z Gorzów Wielkopolski na Gorzów. Wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych trafił pod koniec października 2024 roku do gorzowskiego magistratu, natomiast prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję, że konsultacje społeczne ruszą dopiero w maju 2024 roku.

Konsultacje w sprawie zmiany nazwy miasta z Gorzów Wielkopolski na Gorzów przełożone

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy miasta miały ruszyć w poniedziałek 6 maja. Jednak urzędnicy poinformowali właśnie, że prezydent Jacek Wójcicki zdecydował o zmianie terminu rozpoczęcia konsultacji i ruszą one dopiero w poniedziałek 3 czerwca. Ma to związek z pożarem budynków Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

- Siedziba AJP przy ul. Teatralnej stanowiła miejsce pracy zespołu ekspertów wyłonionego przez miasto do przeprowadzenia konsultacji społecznych ws. zmiany nazwy miasta. Prezydent miasta na prośbę rektor AJP zdecydował o zmianie terminu rozpoczęcia konsultacji społecznych z 6 maja na 3 czerwca. Przy rozpatrywaniu prośby wzięto pod uwagę potrzebę aby w pierwszych tygodniach po pożarze władze uczelni poświęciły swój czas i uwagę przede wszystkim sprawom uczelni. Tym samym członkowie zespołu eksperckiego, między innymi pani profesor oraz prorektor ds. kształcenia dr hab. Przemysław Słowiński, nie mogliby w pełni zaangażować się w jego prace – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Konsultacje społeczne mają zatem potrwać od 3 czerwca do 2 sierpnia. W tym czasie odbędą się również spotkania informacyjne, a podczas miejskich imprez takich jak Dobry Wieczór Gorzów czy Urodziny Miasta Gorzowa będą działały punkty informacyjne.

Z kolei w lipcu zostanie uruchomiona ankieta, w której gorzowianie będą mogli wskazać czy w sprawie zmiany nazwy miasta na Gorzów są na tak, bądź na nie. Ankieta zostanie przeprowadzona w formie online z możliwością weryfikacji respondentów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości