• Pojutrze 22°/11°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.

Grand Prix Chorwacji. Woźniak i Vaculik bez awansu do półfinału

27 kwietnia 2024, 19:10, artykuł aktualizowany
Na stadionie Millenium w Gorican w Chorwacji była rozgrywana pierwsza runda cyklu Grand Prix. Żużlowcy Stali Gorzów Szymon Woźniak i Martin Vaculik zakończyli swoje zmagania na rundzie zasadniczej. Pomimo walki na torze, nie udało się im awansować do półfinałów. Zwycięzcą pierwszej rudny został Jack Holder.

W sobotę 27 kwietnia o godz. 19 na stadionie Millenium w Gorican w Chorwacji wystartowała pierwsza runda Grand Prix, czyli walki o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu. Wśród 16 zawodników, którzy w sobotni wieczór pojawią się pod taśmą jest dwóch zawodników Stali Gorzów - Szymon Woźniak oraz Martin Vaculik.

Dla Szymona Woźniaka jest to pierwszy sezon, w którym będzie startował jako pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix. Awans wywalczył podczas ubiegłorocznego Grand Prix Challenge. Z kolei Martin Vaculik zakończył sezon 2023 na trzecim miejscu i wywalczył brązowy medal mistrzostw świata.

Szymon Woźniak i Martin Vaculik walczą w Grand Prix w Chorwacji

Bieg nr 1 - Lambert, Doyle, Bewley, Michelsen

Bieg nr 2 - Zmarzlik, Woźniak, Lebiediew, Madsen

Bieg nr 3 - Huckenbeck, Lindgren, Kubera, Woffinden

Bieg nr 4 - Holder, Kvech, Zagar, Vaculik

Po pierwszej serii startów z zawodników Stali Gorzów najlepiej wypadł Szymon Woźniak, który zdobył dwa oczka i dał się wyprzedzić tylko Zmarzlikowi. Z kolei Martin Vaculik pojechał słabo i w swoim biegu kompletnie się nie liczył. Woźniak jest aktualnie na 6 miejscu w tabeli, Vaculik zamyka stawkę na ostatnim 16 miejscu.

Bieg nr 5 - Michelsen, Zmarzlik, Huckenbeck, Vaculik (d)

Bieg nr 6 - Lambert, Lindgren, Kvech, Woźniak

Bieg nr 7 - Woffinden, Zagar, Lebiediew (w), Doyle (w)

Bieg nr 8 - Madsen, Holder, Kubera, Bewley (u)

Druga seria startów ułożyła się fatalnie dla obu zawodników gorzowskiej Stali. Martin Vaculik niestety nie ukończył swojego drugiego biegu po defekcie sprzętu. A Szymon Woźniak przywiózł 0 i nie liczył się w walce o punkty. Tym samym Woźniak jest 11 w tabeli, a Vaculik nadal zamyka stawkę.

Bieg nr 9 - Holder, Woźniak, Michelsen, Woffinden

Bieg nr 10 - Zmarzlik, Lambert, Zagar, Kubera

Bieg nr 11 - Madsen, Doyle, Huckenbeck, Kvech

Bieg nr 12 - Vaculik, Lindgren, Bewley, Lebiediew

W trzeciej serii startów dobrze zaprezentował się Woźniak, który został na starcie, ale udało mu się wyjść na drugą pozycję po przejechaniu pierwszego łuku. Woźniak ostatecznie przekroczył linię mety na drugim miejscu tuż za Holderem. Świetny start Martina Vaculika. Słowak po zmianie motocykla w końcu zabłysnął na torze i na ostatnim łuku czwartego okrążenia wyprzedził Lindgrena. To pierwsze punkty na koncie Vaculika i bardzo ważne zwycięstwo. Woźniak jest aktualnie na 8 miejscu w tabeli, które daje awans do półfinałów. Z kolei Vaculik awansował na 12 pozycję.

Bieg nr 13 - Kubera, Kvech, Lebiediew, Michelsen

Bieg nr 14 - Lambert, Vaculik, Madsen, Woffinden

Bieg nr 15 - Holder, Doyle, Lindgren, Zmarzlik

Bieg nr 16 - Huckenbeck, Woźniak, Bewley, Zagar

Po czwartej serii startów dobrze zaprezentował się Vaculik, który chociaż najlepiej wystartował spod taśmy, to wyniósł się za szeroko na pierwszym łuku i został wyprzedzony przez Lamberta. Ostatecznie Vaculik zdobył bardzo cenne 2 punkty, które pozostawiają go w grze o półfinał. Bardzo dobry start Woźniaka, który od początku do końca utrzymał drugą pozycję, pomimo ataków Bewley'a z tyłu. Po czterech startach Woźniak jest na 7 miejscu w tabeli, a Vaculik na 9.

Bieg nr 17 - Michelsen, Madsen, Lindgren, Zagar

Bieg nr 18 - Lebiediew, Huckenbeck, Holder, Lambert

Bieg nr 19 - Kubera, Doyle, Vaculik i Woźniak

Bieg nr 20 - Zmarzlik, Bewley, Kvech, Woffinden (d)

Ostatnia seria startów okazała się fatalna dla Martina Vaculika i Szymona Woźniaka. Obaj zawodnicy Stali Gorzów spotkali się w biegu nr 19, gdzie niestety nie liczyli się w walce o zwycięstwo. Niestety Vaculik przywiózł 1 punkt, a Woźniak 0. Tym samym obaj zawodnicy zakończyli swoje zmagania po rundzie zasadniczej. Vaculik zajął 10 miejsce, a Woźniak 11 i nie udało się im awansować do półfinałów.

Półfinał nr 1 - Holder, Doyle, Huckenbeck, Kubera

Półfinał nr 2 - Zmarzlik, Lindgren, Lambert, Madsen

W finale pod taśmą zobaczymy Holdera, Doyle'a, Zmarzlika i Lindgrena

Finał - Holder, Doyle, Lindgren, Zmarzlik

Pierwszą rundę Grand Prix Chorwacji wygrywa Jack Holder! Na drugim miejscu Jason Doyle, a podium zamyka Fredrik Lindgren. Niespodziewanie poza podium znalazł się Bartosz Zmarzlik.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com