• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zamknięte rondo Kosynierów Gdyńskich, trwa wylewanie asfaltu. Jak jeździć?

27 kwietnia 2024, 11:21, Anna Kluwak, Paulina Woźny
fot. Paulina Woźny
W sobotę 27 kwietnia i niedzielę 28 kwietnia zamknięte dla ruchu jest rondo Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Wszystko przez układanie ostatniej warstwy asfaltu w ramach przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i objazdami w centrum Gorzowa.

Od wtorku 23 kwietnia wykonawca przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich prowadzi prace przy układaniu ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu na całym remontowanym odcinku drogi. Prace zostały podzielone na etapy. W sobotę 27 kwietnia firma Eurovia Polska S.A. przystąpiła do kolejnego etapu, czyli zamknięcia ronda Kosynierów Gdyńskich.

Zamknięte rondo Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Trwa wylewanie asfaltu

W sobotę 27 kwietnia zostało zamknięte rondo Kosynierów Gdyńskich, tak aby wykonawca mógł rozpocząć układanie warstwy ścieralnej na całym skrzyżowaniu o ruchu okrężnym oraz na wjazdach od strony ul. Wybickiego oraz Estkowskiego.

Prace przy układaniu asfaltu rozpoczęły się w sobotni poranek i potrwają do niedzieli 28 kwietnia. W niedzielę całe rondo powinno być gotowe. Natomiast w poniedziałek 29 kwietnia rondo zostanie udostępnione dla kierowców.

Zamknięte rondo Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Jak jeździć?

W związku z zamkniętym rondem Kosynierów Gdyńskich, kierowców oraz pasażerów MZK czekają utrudnienia i objazdy. Organizacja ruchu wygląda następująco:

- Udostępniony dla ruchu został odcinek od ul. Jagiellończyka do ul. Borowskiego oraz odcinek od ronda Kosynierów Gdyńskich do ul. Borowskiego. Ruch dwukierunkowy (bez oznakowania poziomego) odbywał się będzie na odcinku od ul. Jagiellończyka do 30 Stycznia.

- Nastąpił reorganizacja ruchu na skrzyżowaniu Łokietka – Wybickiego – Armii Polskiej. Możliwość skrętu z Armii Polskiej w lewo i zamknięcie wjazdu w Łokietka w kierunku ronda Kosynierów Gdyńskich.

- Zostały otwarte skrzyżowania z Kosynierów Gdyńskich. Skrzyżowanie z ul. 30 Stycznia oraz z ul. Bohaterów Warszawy; na ulicach tych przywrócona zostanie pierwotna organizacja, czyli wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z jednoczesnym usunięciem zakazów zatrzymywania się.

- Na odcinku od ul. Jagiellończyka do ul. Mickiewicza ruch jednokierunkowy lewą stroną jezdni z funkcjonującym przystankiem „Urząd Wojewódzki”.

- Objazd do ulicy Kosynierów Gdyńskich od ul. Estkowskiego możliwy będzie dla aut osobowych przez Moniuszki i Bohaterów Warszawy

- Główny objazd ronda Kosynierów Gdyńskich został wyznaczony przez Sikorskiego – Chrobrego – Jagiełły – Dąbrowskiego.

- Objazd do centrum i ul. Estkowskiego z ul. Matejki realizowany będzie ulicę Kosynierów Gdyńskich – Borowskiego – Armii Polskiej – Łokietka – do ronda Kosynierów Gd. oraz przez ul. 30 Stycznia. Objazd do ul. Matejki i Mościckiego od ul. Łokietka realizowany będzie przez Armii Polskiej – Borowskiego – Kosynierów Gdyńskich.

Zamknięte rondo Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Jak będą jeździć autobusy MZK?

W sobotę 27 kwietnia i niedzielę 28 kwietnia w związku z zamknięciem ronda Kosynierów Gdyńskich, tak wyglądają zmiany w kursowaniu autobusów MZK:

- linie autobusowe nr 100, 101, 121, 124, 136 i 512 od skrzyżowania ulic Wybickiego i Łokietka pojadą ulicami: Armii Polskiej, Edwarda Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich powrócą na dotychczasowe trasy. W kierunku śródmieścia dotychczasową trasą objazdu (przez ul. Armii Polskiej)

- Linia autobusowa nr 111 w kierunku Cmentarza/Chwalęcic od ul. Wybickiego pojedzie ul. Armii Polskiej do ul. Borowskiego. W kierunku Śląska Pole Golfowe dotychczasowa trasa nie ulegnie zmianie.

- linia autobusowa nr 104 od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojedzie ulicami (obowiązujące przystanki): Konstytucji 3 Maja, gen. Wł. Sikorskiego (Dworcowa), Bolesława Chrobrego (Katedra), Wybickiego, Armii Polskiej (Armii Polskiej), E. Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Mieszka I powróci na dotychczasową trasę. Dla linii nr 104 w kierunku Bora- Komorowskiego zawieszony zostanie przystanek AWF a obsługiwane będą przystanki Dworcowa (przy ul. Sikorskiego – tramwajowy) i Katedra (przy ul. Chrobrego). W kierunku Słowiańska do ulicy Armii Polskiej dotychczasową trasą a od skrzyżowania z ulicą Łokietka pojedzie ulicami Wybickiego, Chrobrego, Sikorskiego (obowiązuje przystanek tramwajowy Katedra), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powróci na stałą trasę.

- linie autobusowe nr 106, 117, 130 będą kończyć trasę na przystanku Dworcowa a nie jak dotychczas na przystanku AWF.

- linie autobusowe nr 103, 108, 110, 112, 116, 118, 127, 133 w kierunku Zawarcia od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Konstytucji 3 Maja, gen. Wł. Sikorskiego (Dworcowa – przystanek tramwajowy) i od skrzyżowania z ul. Chrobrego powrócą na stałe trasy. W kierunku przystanku AWF od skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ul. Sikorskiego (obowiązuje przystanek tramwajowy Katedra), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powrócą na stałą trasę.

- linie autobusowe nr 113, 122, 126, 135 w kierunku ul. Jagiełły od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Konstytucji 3 Maja, gen. Wł. Sikorskiego (Dworcowa – przystanek tramwajowy), Chrobrego (Katedra) i od skrzyżowania z ul. Jagiełły powrócą na stałą trasę. W kierunku przystanku AWF od skrzyżowania ulic Chrobrego i Jagiełły pojadą ulicami Chrobrego, Sikorskiego (obowiązuje przystanek tramwajowy Katedra), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powrócą na stałą trasę.

W dniach 27 i 28 kwietnia zawieszony będzie przystanek AWF w kierunku ronda Kosynierów Gdyńskich dla wszystkich linii.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

1/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

2/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

2/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

3/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

3/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

4/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

4/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

5/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

5/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

6/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

6/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

7/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

7/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

8/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

8/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

9/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

9/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

10/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

10/10 Trwa wylewanie asfaltu na zamkniętym rondzie Kosynierów Gdyńskich

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości