• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kto rozpoznaje złodzieja, który ukradł… śmietnik? „To prawdziwa plaga”

25 kwietnia 2024, 17:47, Anna Kluwak
fot. czytelnik
Nieznany mężczyzna ukradł 1100-litrowy pojemnik na papier przy ulicy Walczaka. Wszystko nagrała kamera monitoringu. Jak przyznaje firma Inneko, do takich kradzieży na terenie Gorzowa dochodzi często i znikają przede wszystkim niebieskie i żółte pojemniki.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Sebastian, który poinformował o kradzieży... pojemnika na odpady. Do zdarzenia doszło o godz. 14.42 w środę 24 kwietnia przy ul. Walczaka w Gorzowie. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

- Na naszym podwórku doszło do kradzieży śmietnika. Sprawę zgłosiłem do Inneko, które jest właścicielem pojemników. Jak się dowiedziałem, dochodzi bardzo często do kradzieży śmietników na terenie całego Gorzowa, więc nie jest to odosobniony przypadek. Kiedyś mieliśmy podpalacza ,który dzięki wam został złapany – opowiada czytelnik Sebastian.

Na nagraniu z monitoringu widać jak mężczyzna w szarej bluzie, czarnych spodniach oraz czapce z daszkiem i czarnym plecakiem wchodzi na podwórko. Następnie po kolei zagląda do pojemników na odpady. Kiedy podchodzi do niebieskiego na papier, zatrzymuje się i jak gdyby nigdy nic zabiera pojemnik ze sobą ciągnąć go w stronę bramy.

Kradzież pojemników na odpady to prawdziwa plaga w Gorzowie

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do firmy Inneko, która odpowiada za odbiór odpadów na terenie Gorzowa i do której należą pojemniki. Jak się okazuje, do kradzieży pojemników na odpady dochodzi często i jest to prawdziwa plaga.

- Najczęściej kradzione są pojemniki niebieskie na papier oraz żółte na plastik i metal o pojemności 1100 litrów. Za kradzież śmietników w większości przypadków odpowiadają osoby zbierające złom. Takie osoby zabierają nasze pojemniki, które służą im jako wózek transportowy. Później znajdujemy je w różnych częściach Gorzowa pod skupami złomu. Oczywiście to są te które udaje się nam odzyskać. Jednak 10% kradzionych pojemników całkowicie znika i trafia m.in. na ogródki działkowe – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Monika Piaskowska z firmy Inneko.

Jak podkreśla Inneko, każdy przypadek kradzieży pojemników jest zgłaszany na policję. Dlatego też jeżeli ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę z nagrania proszony jest o kontakt z firmą Inneko lub z naszą redakcją. Wówczas złodziej odpowie m.in. za przywłaszczenie mienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości