• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Z rady miasta do Parlamentu Europejskiego? Gorzowianka trzecia na liście

25 kwietnia 2024, 22:11, Marcin Kluwak
Uzyskała najlepszy wynik na gorzowskim Zawarciu i Zakanalu, w okręgu wyborczym numer 1 oraz jeden z najlepszych wyników w całym mieście. Zaprawiona w wyborczych bojach, rozpoczyna kampanię do Parlamentu Europejskiego.

Mowa tu o Izabeli Piotrowicz, na co dzień dyrektor Zamiejscowego Wydziału Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie. Ma 36 lat i spore doświadczenie w gorzowskiej radzie miasta, a także w strukturach Urzędu Marszałkowskiego. Jedynka na Zawarciu i Zakanalu w minionych wyborach samorządowych, zdobyła łącznie 743 głosy.

Wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej na pozycji numer 3. Z racji tego, że nasz okręg obejmuje dwa województwa - zachodniopomorskie i lubuskie, wyżej na liście są Bartosz Arłukowicz ze Szczecina i Elżbieta Polak z Zielonej Góry. Można więc śmiało powiedzieć, że Izabela Piotrowicz dla gorzowian będzie na pozycji numer 1.  

- Lubuszanie stoją przed szansą wyboru najlepszych z najlepszych – tak postrzegam listę Koalicji Obywatelskiej. Kredyt zaufania, który otrzymaliśmy, najpierw 15 października, a następnie podczas wyborów samorządowych jest powodem do dumy i… pracy - mówi Izabela Piotrowicz. 

- Jestem bardzo zmotywowana, dziękując za zaufanie i „trójkę” na liście gwarantuję, że zabiegając o głosy Lubuszan i mieszkańców Zachodniopomorskiego spełnię pokładane we mnie nadzieje - dodaje.

Lista kandydatów KO z okręgu nr 13

1. Bartosz Arłukowicz, poseł na Sejm RP, były europoseł

2. Elżbieta Polak pochodząca z Zielonej Góry, przez wiele lat była marszałkiem województwa lubuskiego. W wyborach parlamentarnych w 2023 roku uzyskała mandat i została posłanką.

3. Izabela Piotrowicz, dyrektor Zamiejscowego Wydziału Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie, radna miasta Gorzowa

4. Witold Pahl, aktualnie jest europosłem, mandat objął po Bartoszu Arłukowiczu. Był wiceprezydentem Warszawy, członkiem Trybunału Stanu

5. Urszula Pańka, radna rady miasta Szczecina

6. Katarzyna Osos, posłanka na Sejm z Zielonej Góry, piastowała wcześniej stanowisko wojewody lubuskiego

7. Robert Dowhan, poseł na Sejm z Zielonej Góry, były senator i prezes klubu żużlowego

8. Anna Pastusiak, dyrektorka Choszczeńskiego Domu Kultury

Izabela Piotrowicz, chociaż jest trzecia na liście obejmującej dwa województwa, dla mieszkańców Gorzowa pozostaje pierwszym wyborem. Jej wybór umożliwi kontynuację działań na rzecz rozwoju lokalnego w szerszym, europejskim kontekście.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości