• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów, tu zostaję. Miasto zachęca mieszkańców do zostania w Gorzowie

24 kwietnia 2024, 12:34, Anna Kluwak
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Miasto ruszyło z nową kampanią promującą Gorzów wśród... mieszkańców. Kampania pod hasłem „Zostaję!” ma zwrócić uwagę na zalety Gorzowa jako doskonałego miejsca do życia. W rolę ambasadorów kampanii wcielają się mieszkańcy, z urodzenia lub z wyboru, którzy przekonują, że warto tutaj zostać.

Od kilkunastu dni na ulicach Gorzowa można zobaczyć bilbordy z hasłem „Zostaję!” na których widać mieszkańców Gorzowa. Jest to hasło nowej kampanii promującej Gorzów wśród… mieszkańców, która ma zwrócić uwagę na zalety naszego miasta jako doskonałego miejsca do życia.

- To kontynuacja kampanii „GORZÓW #StądJestem”. W rolę ambasadorów wcielą się gorzowianie - z urodzenia lub z wyboru. Ich historie pokażą, że Gorzów to miasto, w którym można realizować swoje cele, pasje, dobrze spędzać wolny czas , po prostu pięknie żyć! To oni opowiedzą o tym, że Gorzów to miasto, w którym warto zostać! Na zawsze – tłumaczy Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Obecnie Gorzów liczy około 118 tys. mieszkańców i podobne jak inne polskie miasta zmaga się ze zjawiskiem depopulacji. Miasto podejmuje wiele działań, aby zatrzymać mieszkańców oraz przyciągnąć nowych.

- Dlatego do udziału w kampanii „Zostaję!” zaprosiliśmy osoby, które do Gorzowa trafiły z różnych stron świata, tu rozgościli się, zakochali i zostają! Lub takie, które swoją pracę i aktywności życiowe mogłyby realizować w dowolnym miejscu, a wybrały Gorzów i tej decyzji nie żałują – podkreśla Liberkowska.

Na bilbordach znalazło się łącznie 21 osób. Wśród nich pojawili się m.in. Krzysztof Korsak, Bartek Bandura, Agnieszka Szott, Piotr Wiśniewski czy Łukasz Karnacz, którzy są znani gorzowianom. Natomiast spora część ambasadorów to aktywni mieszkańcy miasta, którzy dali się już poznać w swoich przestrzeniach zawodowych. Wśród nich lekarka weterynarii, działaczki fundacji sportowej, artysta akwarelista, wykładowcy z AJP i AWF Gorzów, muzycy Filharmonii Gorzowskiej oraz znani ze swoich poza zawodowych pasji gorzowscy urzędnicy i inni pasjonaci naszego miasta.

W kolejnym etapie kampanii zostanie zorganizowane spotkanie z ambasadorami podczas których gorzowianie będą mogli wysłuchać historii dlaczego zdecydowali się zostać w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Kampania miejska "Zostaję"

1/5 Kampania miejska

2/5 Kampania miejska "Zostaję"

2/5 Kampania miejska

3/5 Kampania miejska "Zostaję"

3/5 Kampania miejska

4/5 Kampania miejska "Zostaję"

4/5 Kampania miejska

5/5 Kampania miejska "Zostaję"

5/5 Kampania miejska

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości