• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Majówka w Gorzowie. Piknik wojskowy na placu Grunwaldzkim

25 kwietnia 2024, 11:00, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Przed nami długi weekend majowy, więc na mieszkańców Gorzowa czeka wiele atrakcji. Będzie Marsz Flagi, spektakle teatralne, piknik wojskowy czy Bieg Konstytucji 3 Maja. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

W środę 1 maja będziemy obchodzić Święto Pracy, w czwartek 2 maja Święto Flagi, a w piątek 3 maja będziemy obchodzić 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z okazji długiego majowego weekendu na mieszkańców czekają nie tylko uroczystości państwowe, ale również piknik wojskowy czy Bieg Konstytucji 3 Maja.

Majówka w Gorzowie 2024. Co będzie się działo na majówkę w Gorzowie?

Niedziela 28 kwietnia - o godz. 12 oraz o godz 14 Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta organizuje rodzinne warsztaty patriotyczne, podczas których będziemy tworzyć kokardy narodowe.  Na wydarzenie „Witaj majowa Jutrzenko” muzeum zaprasza do Zespołu Willowo-Ogrodowego przy ul. Warszawskiej 35. 

Poniedziałek 29 kwietnia - o godz. 12.30 w Klubie Jedynka przy ul. Chrobrego 12.30 odbędzie się wydarzenie „Spacerujemy dla zdrowia” z Aktywnymi Seniorkami. Spacer to najprostsza forma aktywności fizycznej. Jest dobry dla każdej grupy wiekowej, „towarzyski”, relaksuje, poprawia nastrój, dając przy tym wiele korzyści zdrowotnych.

Wtorek 30 kwietnia – We wtorek o godz. 17 w Klubie Kultury MCK Zodiak przy ul. Słonecznej odbędzie się wydarzenie "Witaj maj! Piękny maj! – wieczorek muzyczny dla seniorów". Będzie to wieczorek muzyczny, podczas którego wystąpią zespoły działające w klubie.

Środa 1 maja – W środę o godz. 18 w teatrze im. Juliusza Osterwy w ramach majówki zostanie wystawiony spektakl "Zemsta" w reżyserii Andrzeja Ozgi. Wydarzenia sfinansowano z budżetu miasta Gorzowa ramach akcji Miasto Mieszkańcom.

Czwartek 2 maja - W czwartek do Gorzowa przyjadą uczestnicy ultramaratonu Via Regia Bike Ultramaraton, jadący z Berlina do Warszawy. Na Starym Rynku będzie przygotowany dla nich punkt regeneracyjny, a przy okazji w godzinach od 15.00 do 18.00 dla mieszkańców, wspólnie z Komendą Miejską Policji w Gorzowie, Wydziałem Ruchu Drogowego przygotowane będą atrakcje, m.in. plenerowa gra w gorzowską edycję Monopoly, możliwość „wykręcenia” koktajlu owocowego na rowerze, poznawanie policyjnych technik kryminalistyki i inne. 

Czwartek 2 maja - W czwartkowe popołudnie 2 maja ulicami Gorzowa przejdzie Marsz Flagi. Uczestnicy marszu wyruszą o godz. 16 z placu Grunwaldzkiego i przejdą ulicami miasta na Stary Rynek, niosący 100-metrową biało-czerwoną flagę.

Czwartek 2 maja – W czwartek o godz. 18 w teatrze im. Juliusza Osterwy w ramach majówki zostanie wystawiony spektakl "Zemsta" w reżyserii Andrzeja Ozgi. Wydarzenia sfinansowano z budżetu miasta Gorzowa ramach akcji Miasto Mieszkańcom.

Piątek 3 maja – W piątek odbędą się obchody Święta Konstytucji 3 maja na placu Grunwaldzkim. Najpierw odbędą się uroczystości oficjalne, a następnie piknik wojskowy. O godz. 10.30 w katedrze odbędzie się msza św.  Następnie o godz. 11.50 odbędzie się przemarsz na plac Grunwaldzki.

O godz. 12 na placu Grunwaldzkim odbędzie się uroczysty apel z ceremoniałem wojskowym, a o godz. 13 rozpocznie się piknik wojskowy, który potrwa do godz. 16. Natomiast o godz. 15 z placu Grunwaldzkiego wystartuje Bieg Konstytucji 3 Maja.

Piątek 3 maja – W piątek o godz. 18 w teatrze im. Juliusza Osterwy w ramach majówki zostanie wystawiony spektakl "Zemsta" w reżyserii Andrzeja Ozgi. Wydarzenia sfinansowano z budżetu miasta Gorzowa ramach akcji Miasto Mieszkańcom.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości