• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Komunikacyjny kocioł w Gorzowie. Autobusy MZK będą jeździć objazdami i stać w korkach

24 kwietnia 2024, 07:30, Anna Kluwak
fot. archiwum
Od środy 24 kwietnia pasażerów autobusów MZK czekają utrudnienia. W związku z zamykaniem poszczególnych odcinków ul. Kosynierów Gdyńskich, gdzie będzie układana ostatnia warstwa asfaltu, autobusy MZK oraz samochody zostaną skierowane na objazdy. Utrudnienia mają potrwać do końca kwietnia.

Wykonawca przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich rozpoczął układanie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu na całym odcinku drogi. Prace zostały podzielone na pięć etapów. Oznacza to wyłączenie z ruchu wybranych fragmentów drogi i objazdy dla kierowców oraz autobusów MZK Gorzów.

Zamknięte skrzyżowanie Kosynierów Gdyńskich i Matejki w Gorzowie. Jak będą jeździć autobusy MZK?

W środę 24 kwietnia zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Kosynierów Gdyńskich i Matejki. W związku z tym pasażerów czekają następujące zmiany w kursowaniu autobusów MZK:

- w kierunku śródmieścia linie nr 100, 101, 121, 124, 136 od skrzyżowania ulic Fredry i Matejki pojadą ulicami: Matejki, Marcinkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Estkowskiego, Łokietka, gdzie wrócą na dotychczasowe trasy. W czasie funkcjonowania objazdu zawieszone zostaną przystanki: Kotsisa, Matejki, Armii Polskiej natomiast obsługiwane będą przystanki na trasie objazdu: Asnyka, AWF.

- w kierunku os. Staszica, Londyńskiej i KSSSE linie nr 100, 101, 121, 124, 136 od ronda Kosynierów Gdyńskich pojadą ulicami: Estkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Marcinkowskiego, Matejki i od skrzyżowania z ul. Fredry powrócą na dotychczasowe trasy. W czasie funkcjonowania objazdu zawieszone zostaną przystanki: Krzywoustego, Sienkiewicza, Kotsisa natomiast obsługiwane będą przystanki na trasie objazdu: AWF, Chopina i Alejki.

- Linia nr 105 zostanie zawieszona;

- Linia autobusowa nr 104 w kierunku Bora-Komorowskiego od ronda Kosynierów Gdyńskich pojedzie ul. Kosynierów Gdyńskich, 30 Stycznia, Armii Polskiej i od skrzyżowania z ul. Borowskiego powróci na dotychczasową trasę objazdu. W kierunku Słowiańska dotychczasowa trasa nie ulegnie zmianie.

- Linia autobusowa nr 111 w kierunku Cmentarza/Chwalęcic od ul. Wybickiego pojedzie ul. Armii Polskiej do ul. Borowskiego. W kierunku Śląska Pole Golfowe dotychczasowa trasa nie ulegnie zmianie.

Na ul. Armii Polskiej przed skrzyżowaniem z ul. Krzywoustego zlokalizowany zostanie przystanek dla linii 104 i 111.

Zamknięta Kosynierów Gdyńskich od ronda do ul. Borowskiego w Gorzowie. Jak będą jeździć autobusy MZK?

W czwartek 25 kwietnia zostanie zamknięta ul. Kosynierów Gdyńskich od ronda do ul. Borowskiego. Tak będą wyglądały zmiany w kursowaniu autobusów MZK:

- linie autobusowych nr 100, 101, 121, 124, 136 i 512 od skrzyżowania ulic Wybickiego i Łokietka pojadą ulicami: Armii Polskiej, Edwarda Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich powrócą na dotychczasowe trasy. W kierunku śródmieścia trasa dotychczasową trasą objazdu (przez ul. Armii Polskiej)

- Linia autobusowa nr 111 w kierunku Cmentarza/Chwalęcic od ul. Wybickiego pojedzie ul. Armii Polskiej do ul. Borowskiego. W kierunku Śląska Pole Golfowe dotychczasowa trasa nie ulegnie zmianie.

- linia autobusowa nr 104 która od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojedzie ulicami (obowiązujące przystanki): Konstytucji 3 Maja, gen. Wł. Sikorskiego (Dworcowa), Bolesława Chrobrego (Katedra), Wybickiego, Armii Polskiej (Armii Polskiej), E. Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Mieszka I powróci na dotychczasową trasę. Dla linii nr 104 w kierunku Bora- Komorowskiego zawieszony zostanie przystanek AWF a obsługiwane będą przystanki Dworcowa (przy ul. Sikorskiego – tramwajowy) i Katedra (przy ul. Chrobrego). W kierunku Słowiańska dotychczasowa trasa nie ulegnie zmianie.

Od czwartku zawieszony zostaje dla wszystkich linii przystanek tymczasowy Krzywoustego, natomiast obowiązywać będzie przystanek tymczasowy przy ul. Armii Polskiej w rejonie posesji 33 (przed skrzyżowaniem z ul. Krzywoustego).

W piątek 26 kwietnia linie autobusowe będą kursować na zmienionych trasach jak w czwartek z wyjątkiem linii 104 w kierunku Bora-Komorowskiego, która od ronda Kosynierów Gdyńskich pojedzie ul. Kosynierów Gdyńskich, 30 Stycznia, Armii Polskiej i od skrzyżowania z ul. Borowskiego powróci na dotychczasową trasę objazdu.

Zamknięte rondo Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Jak będą jeździć autobusy MZK?

W sobotę 27 kwietnia i niedzielę 28 kwietnia zostanie zamknięte rondo Kosynierów Gdyńskich. Tak będą wyglądały zmiany w kursowaniu autobusów MZK:

- linie autobusowe nr 100, 101, 121, 124, 136 i 512 od skrzyżowania ulic Wybickiego i Łokietka pojadą ulicami: Armii Polskiej, Edwarda Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich powrócą na dotychczasowe trasy. W kierunku śródmieścia dotychczasową trasą objazdu (przez ul. Armii Polskiej)

- Linia autobusowa nr 111 w kierunku Cmentarza/Chwalęcic od ul. Wybickiego pojedzie ul. Armii Polskiej do ul. Borowskiego. W kierunku Śląska Pole Golfowe dotychczasowa trasa nie ulegnie zmianie.

- linia autobusowa nr 104 od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojedzie ulicami (obowiązujące przystanki): Konstytucji 3 Maja, gen. Wł. Sikorskiego (Dworcowa), Bolesława Chrobrego (Katedra), Wybickiego, Armii Polskiej (Armii Polskiej), E. Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Mieszka I powróci na dotychczasową trasę. Dla linii nr 104 w kierunku Bora- Komorowskiego zawieszony zostanie przystanek AWF a obsługiwane będą przystanki Dworcowa (przy ul. Sikorskiego – tramwajowy) i Katedra (przy ul. Chrobrego). W kierunku Słowiańska do ulicy Armii Polskiej dotychczasową trasą a od skrzyżowania z ulicą Łokietka pojedzie ulicami Wybickiego, Chrobrego, Sikorskiego (obowiązuje przystanek tramwajowy Katedra), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powróci na stałą trasę.

- linie autobusowe nr 106, 117, 130 będą kończyć trasę na przystanku Dworcowa a nie jak dotychczas na przystanku AWF.

- linie autobusowe nr 103, 108, 110, 112, 116, 118, 127, 133 w kierunku Zawarcia od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Konstytucji 3 Maja, gen. Wł. Sikorskiego (Dworcowa – przystanek tramwajowy) i od skrzyżowania z ul. Chrobrego powrócą na stałe trasy. W kierunku przystanku AWF od skrzyżowania ulic Chrobrego i Sikorskiego pojadą ul. Sikorskiego (obowiązuje przystanek tramwajowy Katedra), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powrócą na stałą trasę.

- linie autobusowe nr 113, 122, 126, 135 w kierunku ul. Jagiełły od skrzyżowania al. Konstytucji 3 Maja i ul. E. Estkowskiego pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Konstytucji 3 Maja, gen. Wł. Sikorskiego (Dworcowa – przystanek tramwajowy), Chrobrego (Katedra) i od skrzyżowania z ul. Jagiełły powrócą na stałą trasę. W kierunku przystanku AWF od skrzyżowania ulic Chrobrego i Jagiełły pojadą ulicami Chrobrego, Sikorskiego (obowiązuje przystanek tramwajowy Katedra), Kosynierów Gdyńskich i od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego powrócą na stałą trasę.

W dniach 27 i 28 kwietnia zawieszony będzie przystanek AWF w kierunku ronda Kosynierów Gdyńskich dla wszystkich linii.

Zmiany w kursowaniu autobusów MZK Gorzów. Autobusy wrócą na stałe trasy

Od poniedziałku 29 kwietnia linie autobusowe nr 100, 101, 121, 124, 136 i 512 wrócą w obu kierunku na ul. Kosynierów Gdyńskich i Matejki - uruchomione zostaną przystanki Krzywoustego w kierunku ul. Matejki i Rondo Kosynierów Gdyńskich w kierunku śródmieścia.

Linie nr 104, 105 i 111 od skrzyżowania z ul. Matejki pojadą ul. Kosynierów Gdyńskich (obowiązuje przystanek bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Jagiellończyka) do ul. Mickiewicza i dalej do ul. Mieszka I gdzie od skrzyżowania z ul. Roosevelta wrócą na dotychczasowe trasy. W kierunku powrotnym od skrzyżowania ul. Mieszka I i Borowskiego pojadą ulicą Borowskiego do ul. Matejki. Od 29 kwietnia zawieszone zostaną przystanki na ul. Armii Polskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości