• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Andrejczyk i Baumgart-Witan wystartują w Gorzów Meeting

23 kwietnia 2024, 13:20, Anna Kluwak
fot. archiwum UM/ archiwum prywatne zawodniczek
Znamy nazwiska dwóch pierwszych zawodniczek, które wystartują w Gorzów Meeting oprócz utalentowanych sportowców z ALKS AJP Gorzów. O medale powalczy Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz Iga Baumgart-Witan w biegu na 400 m. Gorzów Meeting odbędzie się w piątek 24 maja na stadionie przy ul. Krasińskiego.

W piątek 24 maja na stadionie przy ul. Krasińskiego odbędzie się Gorzów Meeting 2024. Będzie to pierwszy w historii Gorzowa międzynarodowy lekkoatletyczny meeting. Dla wielu sportowców będzie to ostatnia szansa na uzyskanie kwalifikacji na mistrzostwa Europy w Rzymie, które odbędą się w dniach 6-12 czerwca oraz na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które zaplanowano od 26 lipca do 11 sierpnia. Trwa sprzedaż biletów na to sportowe wydarzenie roku. 

Stawka zawodów będzie bardzo mocna, w końcu zobaczymy najlepszych lekkoatletów, w tym mistrzów olimpijskich. W meetingu wystartują również utalentowani zawodnicy z ALKS AJP Gorzów - Nikola Horowska, Łukasz Żok oraz Cyprian Mrzygłód. Łącznie w meetingu możemy spodziewać się startu blisko 200 zawodników. Portal gorzowianin.com jest partnerem medialnym Gorzów Meeting 2024 i klubu ALKS AJP Gorzów.

Maria Andrejczyk wystartuje w Gorzów Meeting 2024

Swój udział w Gorzów Meeting potwierdziła Maria Andrejczyk. 28-latka jest zawodniczką LUKS Hańcza Suwałki. Jej największym sukcesem jest srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w rzucie oszczepem. W 2015 wywalczyła Mistrzostwo Europy juniorów, a rok później została okrzyknięta Odkryciem Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Iga Baumgart-Witan wystartuje w Gorzów Meeting 2024

Na bieżni gorzowskiego stadionu zobaczymy również Igę Baumgart-Witan. 35-letnia zawodniczka BKS Bydgoszcz specjalizuje się w biegu na 400 m. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw świata i mistrzostw Europy, a także posiadaczką złotego i srebrnego medalu z Igrzysk Olimpijski w Tokio w sztafecie 4x400 m kobiet oraz mieszanej. Jak zdradziła, cieszy się na występ w Gorzowie, gdzie jeszcze nigdy nie była, ale - jako, że jest z Bydgoszczy - kojarzy klub Stal Gorzów i czasami słucha Dawida Kwiatkowskiego.

Konkurencje w Gorzów Meeting 2024

Przewidzianych jest 14 konkurencji, 8 damskich i 6 męskich. Dla gorzowian najciekawsze mogą być te z udziałem gorzowskich gwiazd – przyznaje Tomasz Saska, trener ALKS AJP Gorzów.

Konkurencje kobiet: 100 m przez płotki, 400 m, 800 m, 1500 m, w dal, wzwyż, trójskok, oszczep.

Konkurencje mężczyzn: 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, oszczep, dysk.

W skoku w dal kobiet wystartuje najlepsza polska zawodniczka złota medalistka z Uniwersjady w Chengdu oraz aktualna Mistrzyni Polski Nikola Horowska. Z kolei w biegu na 200 m swój start potwierdził Łukasz Żok, aktualny Mistrz Polski na stadionie i w hali, a także brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy z fińskiego Espoo w biegu 4 x 100 m.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości