• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów będzie miał PlusLigę!

13 kwietnia 2024, 21:27, Dawid Lis
fot. Łukasz Kulczyński, Urzą Miasta Gorzowa
To, o czym plotkowano od kilku tygodni, stało się faktem. Stilon Gorzów od nowego sezonu będzie grał w PlusLidze!

Choć, zarówno w PlusLidze, jak i 2. lidze mężczyzn trwa rywalizacja w fazie play off, to możemy już ogłosić informację na temat przyszłości gorzowskiej siatkówki. Na takie informacje fani tej dyscypliny na pewno czekali!

Stilon Gorzów już od przyszłego sezonu będzie rywalizował z najlepszymi drużynami w Polsce, ponieważ zagra w PlusLidze! Gorzowianie, po fuzji z Cuprum Lubin, przejmą licencję tego zespołu i będą rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju. Choć na razie działacze klubu z Gorzowa nie potwierdzają oficjalnie czyje miejsce zajmą. To ma zostać ogłoszone dopiero na konferencji prasowej.

Od kilku tygodni pojawiały się plotki na ten temat, ale przed sobotnim meczem z Aniołami Toruń, tę informację potwierdził prezydent Jacek Wójcicki oraz prezes PZPS Sebastian Świderski.

- Mamy dla państwa świetną informację. Od przyszłego sezonu tu na tym parkiecie, w Gorzowie Wielkopolskim gramy w PlusLidze - przekazał prezydent Gorzowa. - Jest mi niezmiernie miło, że po tylu latach PlusLiga wróci do Gorzowa. Wielkie gratulacje dla zarządu, dla pana prezydenta - przyznał Sebastian Świderski.

Z naszych informacji wynika, że gorzowski klub ma przejąć kontrakt ekipy z Lublina z KGHM, przez co będzie występował pod nazwą KGHM Stilon Gorzów. Na pewno będzie to kluczowe wsparcie, bo bez potężnego sponsora oraz wsparcia miasta, ten krok nie miałby większego sensu. Miasto zadeklarowało kwotę 1.200.000,00 złotych na grę w PlusLidze.

Na forach siatkarskich pojawiały się już także informacje na temat ewentualnego składu ekipy, która będzie reprezentować Gorzów w PlusLidze. Według kibiców w barwach Stilonu mieli by zagrać m.in. Vuk Todorović, Robert Täht czy Chizoba Neves. Na potwierdzenie tych informacji jednak trzeba będzie jeszcze poczekać.

Cuprum Lubin jeszcze nie zakończył sezon i obecnie będzie rywalizował o 13. miejsce w PlusLidze. Natomiast siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów właśnie dzisiaj przegrali po raz trzeci z Aniołami Toruń i zakończyli zmagania w 2. lidze mężczyzn.

Działacze Stilonu Gorzów chcą jednak pozostawić drużynę w 2. lidze na przyszły sezon, aby mieć zaplecze na przyszłość. Jednocześnie boją się, że przygoda w PlusLidze może się szybko zakończyć, dlatego chcą mieć także rezerwy, żeby później nie budować wszystkiego od nowa.

Przypomnijmy, że siatkówka do Areny Gorzów zawiatała 7. stycznia, kiedy to Stilon Gorzów zmierzył się ze Stoczniowcem Politechniką Gdańską. Kilka dni później odbyły się Mistrzostwa Europy Wschodniej do lat 20, w których triumfowali reprezentanci Polski. Arena Gorzów sprawdziła się jako hala dla fanów siatkówki. Warto dodać, że Polska często jest organizatorem dużych wydarzeń siatkarskich, a grając w PlusLidze Gorzów będzie mógł także powalczyć o kolejne ciekawe wydarzenia związane z tą dyscypliną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości