• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Porzucił skuter i uciekł na cmentarz. 16-latek mógł mieć przy sobie narkotyki

10 kwietnia 2024, 11:15, Marcin Kluwak
fot. czytelnik
Na cmentarzu Świętokrzyskim w Gorzowie doszło do obywatelskiego zatrzymania 16-latka, który posiadł przy sobie prawdopodobnie narkotyki lub dopalacze. Młody chłopak uciekał skuterem, porzucając go przy bramie cmentarza. Natomiast woreczek z białą substancją wyrzucił przy jednym z grobów. 16-latek został zatrzymany, o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowy wieczór 9 kwietnia przy ul. Głowackiego w Gorzowie. Ratownik medyczny, który jest jednocześnie strażakiem, zauważył młodego chłopaka, który jechał skuterem po ulicy bez kasku. Poruszał się pod górkę w stronę ul. Nowej. Mężczyzna chciał zwrócić uwagę nastolatkowi, że gdy upadnie, może wydarzyć się nieszczęście. Jednak na widok ratownika medycznego, chłopak nagle zatrzymał się, zawrócił i po kilku metrach – w zatoczce postojowej porzucił swój skuter, a sam zaczął uciekać w kierunku cmentarza.

Widząc to dziwne zachowanie, ratownik medyczny postanowił sprawdzić, dlaczego młody człowiek nagle rzucił się do ucieczki. Okazało się, że nastolatek wbiegł na teren cmentarza i tam się ukrywał. W tym samym czasie, jedna z kobiet przebywających na cmentarzu zauważyła, że młody człowiek, uciekając, porzucił przy jednym z grobów woreczek z białą, krystaliczną substancją – prawdopodobnie narkotykami lub dopalaczami.

Ratownik medyczny zatrzymał chłopaka i wezwał policję, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia. Przyjechała też matka chłopca. - Doszło do obywatelskiego zatrzymania 16-latka, który następnie został przekazany policjantom. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli woreczek z białą substancją oraz zatrzymali 16-latka. Sprawa wraz ze zgromadzonym materiałem dowodowym zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który będzie decydował co dalej - komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Skuter, którym poruszał się nastolatek, został zabezpieczony i przewieziony na policyjny parking do czasu wyjaśnienia sprawy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

1/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

2/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

2/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

3/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

3/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

4/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

4/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

5/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

5/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

6/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

6/6 Porzucił skuter i uciekł na cmentarz

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości