• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Zobacz co prokurator mówi o wynikach sekcji zwłok noworodka

9 kwietnia 2024, 08:55, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie przyznaje, że wyniki sekcji zwłok noworodka, który zmarł przed weekendem wskazują, że zaniedbana była opieka nad tym chłopczykiem, natomiast brak treści pokarmowej może wskazywać, że nie otrzymywał on pokarmu od dłuższego czasu. Bezpośrednią przyczyną zgonu noworodka były obrażenia czaszkowo-mózgowe, które doprowadziły do śmierci mózgowej.

W poniedziałek 8 kwietnia w Gorzowie została przeprowadzona sekcja zwłok noworodka, który zmarł w ubiegły piątek w szpitalu w Poznaniu. Rodzice chłopca zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Prokuratura Rejonowa w Gorzowie nie wyklucza zmiany zarzutów dla Nikoli G. i Oskara G. Prokurator, który prowadzi postępowanie, na podstawie zebranego materiału dowodowego będzie musiał ustalić, jaki był mechanizm powstania obrażeń. Nie można wykluczyć wypadku czy potrząsania dzieckiem. 

Jak się okazuje, noworodek miał krwiaki i zasinienia. Zobacz, co mówi prokurator Andrzej Bogacz z Prokuratury Rejonowej o obrażeniach dziecka i wynikach sekcji zwłok.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości