• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Atak hakerski na facebookowe konto OSP Brzozowiec

7 kwietnia 2024, 09:04, Anna Kluwak
fot. facebook/OSP Brzozowiec
W sobotni wieczór 6 kwietnia doszło do włamania się na konto na Facebooku strażaków z OSP Brzozowiec. Profil strażaków ochotników został zhakowany, nazwa konta i zdjęcie profilowe zmienione. Natomiast na "tablicy" pojawiły się dziwne wpisy z linkami. Pod żadnym pozorem nie należy w nie klikać.

Mieszkańcy, którzy mają polubiony profil na facebooku strażaków z OSP Brzozowiec mogli być zaskoczeni, kiedy chcieli wejść na konto strażaków ochotników. Okazało się, że doszło do ataku hakerskiego i włamania na facebookowy profil OSP Brzozowiec. Została zmieniona przede wszystkim nazwa konta i zdjęcie profilowe. Do tego na „tablicy” zaczęły się pojawiać dziwne wpisy z linkami.

Do ataku hakerskiego doszło jeszcze w sobotni wieczór. O godz. 23.37 w sobotę 6 kwietnia zostało zmienione zdjęcie profilowe. Pierwszy wpis z linkiem pojawił się o godz. 23.56, kolejne były publikowane co 1-2 minuty. Ostatni wpis pojawił się o godz. 2.02 w niedzielę 7 kwietnia.

- Chcielibyśmy poinformować, że nasza strona na Facebooku OSP Brzozowiec została zhakowana. Prosimy nie wchodzić w żadne linki, które są na niej udostępniane. My na chwilę obecną nie mamy dostępu do strony - informuje Tomasz Krynicki z OSP Brzozowiec.

Przed atakiem hakerskim na konto kolegów ostrzegają również strażacy z OSP Deszczno. - W nocy konto na Facebooku profilu OSP Brzozowiec zostało zhakowane. Zarząd jednostki próbuje naprawić całą sytuację. W tej chwili najważniejsza informacja jest, aby nikt nie wchodził w link, który hakerzy udostępniają za pomocą ich profilu. Na zdjęciach pokazujemy wygląd strony, na jaki trzeba uważać. Pamiętajmy, aby nie wchodzić w niewiadomego pochodzenia linki. Oszuści czekają tylko na chwilę nieuwagi - apeluje OSP Deszczno.

To nie pierwszy tego typu przypadek, kiedy ktoś włamuje się na publiczne konto na facebooku. Dwa tygodnie temu doszło do ataku hakerskiego na konto Miasto Piekary Śląskie. Wówczas w relacjach na profilu miasta pojawiły się materiały pornograficzne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości