• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dyngusowe lanie w szczytnym celu. Zebrano prawie 13 tys. zł

1 kwietnia 2024, 17:02, Anna Kluwak
fot. OSP Janczewo
W Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia w ramach Janczewskiego Śmigusa Dyngusa strażacy z OSP Janczewo przejechali ulicami miejscowości, żeby polać domy wodą na szczęście i zebrać pieniądze zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki oraz na leczenie małej Igi Matuszewskiej, mieszkanki Janczewa. Akcja okazała się sukcesem, bo w ciągu kilku godzin udało się zebrać prawie 13 tys. zł.

Zwyczaj polewania domów przez strażaków w Poniedziałek Wielkanocny jest kultywowany przez coraz większą liczbę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce. Również w województwie lubuskim nie brakuje gmin, gdzie polewanie domów w Lany Poniedziałek stało się tradycją. Ma to przynosić szczęście domownikom oraz chronić cały dobytek od pożaru.

W podgorzowskich gminach dachy domów polewali strażacy z Janczewo, OSP Kłodawa, OSP Lubno, OSP Osiedle Poznańskie, OSP Bogdaniec, OSP Lipki Wielkie, Santocko-Gralewska Ochotnicza Straż Pożarna.

Janczewski Śmigus Dyngus. Szczytny cel i dobra zabaw

Akcja strażaków OSP Janczewo miała również szczytny cel. Oprócz polewania domów wodą na szczęście strażacy prowadzili również zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP Janczewo, a także dla wsparcie leczenia małej Igi Matuszewskiej, mieszkanki Janczewa.

Jak się okazało, mieszkańcy Janczewa nie zawiedli i akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wiele osób z radością witało załogę OSP i chętnie wrzucało pieniądze do puszki. W ciągu kilku godzin udało się zebrać kilkanaście tysięcy złotych.

- Podczas III Janczewskiego Śmigusa Dyngusa udało nam się zebrać kwotę w wysokości 12 tys. 657,69 zł – mówi Piotr Pernal, prezes OSP Janczewo.

Co ciekawe, w Lany Poniedziałek mokrzy byli nie tylko mieszkańcy Janczewa i ich domy, ale również strażacy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

1/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

2/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

2/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

3/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

3/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

4/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

4/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

5/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

5/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

6/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

6/6 Janczewski Śmigus Dyngus 2024

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości