• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Nowe telebimy na stadionie żużlowym w Gorzowie. Obecne są w fatalnym stanie

1 kwietnia 2024, 14:15, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Jeszcze w tym roku na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza w Gorzowie zostaną zainstalowane nowe telebimy. Dotychczasowe ekrany mają zostać zdemontowane i zutylizowane. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie, który zarządza stadionem, szuka właśnie firmy, która zajmie się dostawą nowych telebimów led. Wszystko ma być gotowe jeszcze w wakacje.

Telelebimy, które znajdują się obecnie na stadionie żużlowym przy ul. Śląskiej w Gorzowie, mają lata świetności już za sobą. Co zresztą widać podczas meczów - niedziałające pojedyncze diody, ledwo widoczny obraz czy też problem z ich włączeniem. Dlatego też Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie, który zarządza stadionem, postanowił wymienić 13-letnie, wysłużone telebimy na nowe.

Na stadionie żużlowym w Gorzowie będą nowe telebimy. OSiR szuka wykonawcy

W marcu został ogłoszony przetarg na przetarg na dostawę i montaż 2 telebimów led na stadion żużlowy w Gorzowie. Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka na zgłoszenia chętnych firm do piątku 5 kwietnia.

Potencjalny wykonawca będzie miał za zadanie dostarczyć i zamontować fabrycznie nowe i nieużywane 2 telebimy led na stadionie żużlowym na istniejącej konstrukcji. A także zająć się demontażem i utylizacją dotychczasowych ekranów led. Firma, która wygra przetarg, będzie miała czas do 31 lipca 2024 roku na realizację zadania.

Nowe telebimy zostaną zainstalowane w miejscu dotychczasowych, na wysokości pierwszego i drugiego łuku na górnej trybunie. Cały system sterujący ma być zamontowany w skrzyni Rack oraz umieszczony na wieży stadionu żużlowego. Każdy z nowych ekranów będzie miał powierzchnię 41,47 m.kw. Będzie szeroki na 8,64 m oraz wysoki na 4,48 m. Można się spodziewać, że koszt inwestycji wyniesie nawet 400-500 tys. zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości