• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gala Prime Show MMA w Gorzowie odwołana! Impreza nie odbędzie się w Arenie Gorzów

30 marca 2024, 19:51
fot. Anna Kluwak
Władze Słowianki, które zarządzają Areną Gorzów nie doszły do porozumienia z organizatorem gali Prime Show MMA, która miała się odbyć w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej. Kwestią sporną był udział w walkach „Kamerzysty”, czyli patoinfluencera budzącego kontrowersje. Stronom nie udało się dogadać, więc gala ostatecznie nie odbędzie się w Gorzowie.

Na początku tygodnia portal gorzowianin.com informował o tym, że Arena Gorzów nie podpisała umowy z organizatorem gali Prime Show MMA, która miała się odbyć w hali widowiskowo-sportowej w sobotę 13 kwietnia, a była zrobiona jedynie rezerwacja. Kwestią sporną był udział w walkach patoinfluencera o pseudonimie "Kamerzysta".

Słowianka, która zarządza Areną Gorzów i jednocześnie jest spółką miejską podkreślała, że nie chce wspierać „pewnych skandalicznych zachowań”. Dlatego też wysłali pismo do organizatora gali z prośbą o wycofanie się "Kamerzysty" z uczestnictwa w imprezie. Co ciekawe, pomimo mimo braku podpisanej umowy, organizator sprzedawał bilety na to wydarzenie.

Gala Prime Show MMA nie odbędzie się w Arenie Gorzów

Jak się ostatecznie okazało, nie udało się dojść do porozumienia, ponieważ organizator gali, nie zamierzał zrezygnować z udziału „Kamerzysty” w walkach. Tym samym nie doszło do podpisania umowy na organizację gali Prime Show MMA, co oznacza, że impreza nie odbędzie się w Gorzowie. Organizator wydarzenia obarcza za to winą zarządcę Areny Gorzów. Swoje oświadczenie w tej sprawie wydało również miasto.

- Władze Areny Gorzów do ostatniej chwili prowadziły negocjacje w złej wierze oraz próbowały zmusić nas do zmiany naszych planów. Byliśmy skłonni do renegocjowania warunków zawartych przy umowie rezerwacyjnej (będącej standardem w branży), aby nasi kibice i mieszkańcy miasta Gorzów mogli uczestniczyć w naszym wydarzeniu. Mimo wypracowanego kompromisu, pracownicy obiektu w dalszym ciągu utrudniali profesjonalną organizację tego eventu próbując zmieniać wspólnie wypracowane stanowisko, zbliżając się do nieprzekraczalnej dla nas granicy wpływania na działalność naszej Spółki.

Nie możemy pozwolić na ingerowanie w plany produkcyjne czy promocyjne naszych wydarzeń i nigdy nie ugniemy się pod żadnymi naciskami, jeśli przekraczają one granice zdrowych negocjacji. Pragniemy podkreślić, że gala PRIME 8: Zadyma 2.0 w żadnym stopniu nie jest zagrożona i odbędzie się planowanego 13 kwietnia 2024 roku. Wkrótce podamy więcej szczegółów odnośnie nowej lokalizacji i procedury zwrotu zakupionych biletów. Dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do oglądania nas w systemie PPV na stronie www.primemma.tv – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez organizatora gali Prime Show MMA.

Poniżej publikujemy również oświadczenie władz Gorzowa.

- Arena Gorzów to długo oczekiwany obiekt. Jego uruchomienie, uczynienie miejscem ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, starania, by włączyć go w krwiobieg systemu organizowania najważniejszych wydarzeń krajowych i międzynarodowych nie jest działalnością prostą, wymaga doświadczenia. Takim doświadczeniem dla przedstawicieli miejskiej spółki były rozmowy w sprawie gali MMA, która budziła sprzeciw znacznej części opinii publicznej, ze względu na dobór jej uczestników. Prezydent Gorzowa podzielał niektóre zastrzeżenia i przekazał je władzom spółki, która nadzoruje Arenę Gorzów z prośbą o uwzględnienie ich w procesie przygotowania umowy. Władzom miasta zależy na tym, by organizowane w Arenie wydarzenia miały wysokie standardy i nie budziły społecznych sprzeciwów. Ponieważ nasze warunki negocjacyjne w znacznej części nie zostały uwzględnione, jest oczywiste, że organizacja gali nie doszła do skutku. Sytuacja ta pozwoli na to określenie kierunku, w którym powinna rozwijać się w strategia ekspansji Areny Gorzów - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Urząd Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości