• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ile aut skonfiskowano pijanym kierowcom w województwie lubuskim?

27 marca 2024, 08:43, Oprac. Marcin Kluwak
fot. Lubuska Policja
Od 14 marca 2024 roku, czyli od momentu wejścia w życie nowych przepisów lubuscy policjanci zatrzymali 13 kierowców kwalifikujących się do konfiskaty pojazdu. Czy już stracili swoje auta?

Wśród nich, 6 kierowców było jedynymi właścicielami zatrzymanych do kontroli pojazdów. Sprawy te prowadzone są przez policję w Zielonej Górze, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim i w Żarach.

Pozostałe 7 to inne przypadki, gdzie kierujący zatrzymani zostali, będąc pod wpływem alkoholu, ale nie byli jedynymi właścicielami aut, użytkowały tylko pojazd lub były to osoby prowadzące leasingowane auto. Tak było w Zielonej Górze, Wschowie, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich i w Świebodzinie. Prawdopodobnie takie osoby będą musiały zapłacić karę w wysokości równowartości auta, którym poruszali się na "podwójnym gazie".

Nowe przepisy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez zaostrzenie kar dla osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich. Nie prowadźmy pojazdów po spożyciu alkoholu.

Nowe przepisy dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu: Kto może stracić swój samochód?

Od niedawna obowiązują nowe przepisy dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu. Zgodnie z nimi, osoby, które prowadziły samochód bądź motocykl pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu we krwi, mogą stracić swój pojazd. Co więcej, pojazd z urzędu przepadnie, gdy kierowca pod wpływem co najmniej 1 promila alkoholu spowoduje kolizję bądź wypadek. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego po pijaku sąd będzie mógł orzec konfiskatę pojazdu także przy mniejszej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy - od 0,5 do 1 promila.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości