• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Ekstremalny bieg z przeszkodami. Wraca Bieg Tropem Dzika

26 marca 2024, 12:24, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Zasieki, ścianki wspinaczkowe, a do tego rowy z błotem czy zbiorniki wodne - to tylko niektóre z 40 przeszkód na dystansie 8 km, jakie będą mieli do pokonania uczestnicy Biegu Tropem Dzika. Impreza wraca po kilkuletniej przerwie. W tym roku odbędzie się w sobotę 20 kwietnia nad jeziorem w Gliniku.

Po kilkuletniej przerwie powraca Bieg Tropem Dzika w nowej odsłonie. W poprzednich edycjach impreza odbywała się na terenie parku Słowiańskiego i dawnych poligonów. W tym roku Bieg Tropem Dzika przenosi się nad jezioro w Gliniku. Impreza odbędzie się w sobotę 20 kwietnia.

- Jeśli znudził ci się miejski zgiełk, planujesz spędzić kolejny weekend przed telewizorem a może potrzebujesz zrobić coś dla siebie lub przeżyć niezapomnianą przygodę to jest ten moment by zmierzyć się z samym sobą. Bieg Tropem Dzika powraca w nowej, ciekawszej formule! Już 20 kwietnia o 9.30 na plaży w Gliniku rozpocznie się niezapomniana biegowa przygoda – podkreślają Dzikie Dziki Gorzów, organizatorzy imprezy.

W tym roku zostały przygotowane do wyboru dwie formuły biegu. Każda z nich na dystansie 8 km. Pierwszy to bieg OCR, którego uczestnicy będą mieli do pokonania 40 przeszkód. Drugi to bieg KROS, czyli wymagający bieg przełajowego bez przeszkód.

Nie zabraknie również czegoś dla najmłodszych. Zostanie przygotowany specjalny bieg dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: 3-7 lat, 8-10 lat oraz 11-13 lat.

Zapisy cały czas trwają - zapisać się można TUTAJ. W biegach na OCR i KROSS mogą wziąć udział osoby pełnoletnie lub młodzież w wieku 14-18 lat za pisemną zgodną rodziców.

Ekstremalny bieg z przeszkodami na dystansie 8 km. Czas na Bieg Tropem Dzika

Uczestnicy biegu z przeszkodami będą startowali w dwóch kategoriach – elite oraz open. Start będzie odbywał się w falach po 30 osób w odstępach co 15 minut. Pierwsza grupa startuje o godz. 10.

Na uczestników tego ekstremalnego biegu na dystansie 8 km czeka łącznie 40 przeszkód, które zostały podzielone na naturalne i sztuczne. Wśród przeszkód naturalnych będą do pokonania: wzniesienia, pagórki, rowy, bagna, zbiorniki wodne. A wśród przeszkód sztucznych będą: ściany, liny, zasieki, rampy, kombosy przeszkód, multiring i inne.

Organizator nie dopuszcza zastępczego pokonywania przeszkody naturalnej jak np. zbiornik wodny, podbiegi, zasieki, odcinki z obciążeniem, a także niektórych przeszkód technicznych. Jednak zawodnik ma prawo wielokrotnie podejmować próbę pokonania każdej z przeszkód. W przypadku nie pokonania przeszkody przez uczestnika biegu, zawodnik otrzymuje kreskę na opasce, która zobowiązuje go do wykonania karnego zadania – 20 padnij powstań.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości