• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Wyrzuciła 30 tys. zł przez balkon, bo „bała się przestępców”

26 marca 2024, 11:29, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W ostatnich dniach trzech mieszkańców Gorzowa padło ofiarą oszustów i straciło łącznie 100 tys. zł. W jednym przypadku kobieta wyrzuciła przez balkon 30 tys. zł, ponieważ uwierzyła, że jej oszczędności są zagrożone, a przestępcy mogą siłowo wejść do domu. Apelujemy, aby nikomu nie przekazywać żadnych pieniędzy.

W ostatnich dniach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymują sygnały o oszustach, którzy próbują wyłudzić pieniądze. W niektórych przypadkach przestępcy żądają od mieszkańców nawet kwot w wysokości 300 tys. zł.

- Sporo sygnałów policjanci otrzymali od osób, które nie dały się oszukać. Niestety trzech mieszkańców uwierzyło w historie opowiedziane przez oszustów i w ten sposób straciło łącznie prawie 100 tys. zł. Dlatego apelujemy, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W pierwszym przypadku mężczyzna uwierzył w wypadek spowodowany przez wnuczkę. Nie podejrzewał, że został zmanipulowany i przekazał oszustom 40 tysięcy złotych. Kolejną ofiarą przestępców była kobieta, która wyrzuciła przez balkon 30 tys. zł. Kobieta uwierzyła, że jej oszczędności są zagrożone, a przestępcy mogą siłowo wejść do domu. Z kolei ponad 20 tys. zł straciła kobieta, która uwierzyła w wypadek spowodowany przez córkę. Po pieniądze zjawił się rzekomy adwokat. Gotówka miała posłużyć jako zadośćuczynienie potrąconej kobiecie.

- Oczywiście żadna historia nie była prawdziwa. Były to wymyślone historie, które miały doprowadzić do przekazania pieniędzy oszustom. Niestety ofiary dopiero po czasie orientowały się, że mogło dojść do przestępstwa i dzwoniły do bliskich – podkreśla Jaroszewicz.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości