• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Przez ulice Gorzowa przejdzie Droga Krzyżowa

25 marca 2024, 14:44, Anna Kluwak
fot. Mateusz Baranowski
Droga Krzyżowa w Gorzowie. W Wielki Piątek 29 marca ulicami miasta przejdzie procesja Drogi Krzyżowej. W związku z uroczystościami, które będą odbywały się w centrum Gorzowa, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

,Uroczystości związane z procesją Drogi Krzyżowej będą odbywały się w Wielki Piątek w różnych częściach Gorzowa. Jednak największa procesja odbędzie się w centrum Gorzowa. Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 29 marca o godz. 20 z gorzowskiej katedry po zakończeniu liturgii.

Droga krzyżowa w Gorzowie. Ulicami Gorzowa przejdzie droga krzyżowa

W tym roku trasa procesji jest zupełnie inna, niż w latach ubiegłych. Wierni, którzy wezmą udział w Drodze Krzyżowej, będą mieli do pokonania trasę liczącą prawie 1,5 km.

W Wielki Piątek uczestnicy procesji wyruszą z katedry i przejdą na deptak przy ul. Sikorskiego, następnie skręcą w lewo w ul. Dzieci Wrzesińskich do ul. Zabytkowej. Dalej będą szli ul. Zabytkową wzdłuż murów obronnych do ul. Hawelańskiej, gdzie skręcą w prawo w ul. Jagiełły.

Następnie droga krzyżowa będzie szła ul. Dąbrowskiego, 30 Stycznia oraz Drzymały na plac przy amfiteatrze w parku Siemiradzkiego, gdzie około godz. 21.30 nastąpi zakończenie procesji.

Droga Krzyżowa w Gorzowie. Będą utrudnienia w ruchu

W trakcie przemarszu nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu na ulicach, przez które będzie przechodzić procesja oraz przyległych skrzyżowaniach – policjanci będą kierowali ruchem. Dlatego też kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w centrum i o ile to możliwe, wybieranie w godzinach wieczornych tras alternatywnych.

Utrudnienia będą dotyczyć również funkcjonowania komunikacji miejskiej. Mogą wystąpić zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładów jazdy linii tramwajowych i autobusowych, których trasy pokrywają się z trasą drogi krzyżowej. Dotyczy to linii tramwajowych kursujących w rejonie katedry oraz linii autobusowych kursujących ulicą Jagiełły.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości