• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Pisankowe arcydzieła. Zachwycająca wystawa w Spichlerzu

25 marca 2024, 12:29, Anna Kluwak
W Spichlerzu przy ul. Fabrycznej w Gorzowie można oglądać niezwykłą wystawę pisanek w ramach 51. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pisanek im. Michała Kowalskiego. Na konkurs zostało przysłanych 337 pisanek z całej Polski wykonanych przez 64 autorów.
W Spichlerzu przy ul. Fabrycznej, który jest filią Muzeum Lubuskiego została otwarta wystawa pisanek nadesłanych na 51. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego. Wystawę można oglądać do końca kwietnia. Ideą wydarzenia jest popularyzacja tradycji pisania pisanek w okresie wielkanocnym i pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

Zachwycająca wystawa pisanek w Spichlerzu w Gorzowie

W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Aż 57 zestawów, wykonanych przez 64 autorów z różnych zakątków Polski, zostało zgłoszonych do rywalizacji. Łącznie, to imponująca liczba 337 pisanek, które teraz można podziwiać w Spichlerzu. Każda z nich jest wyjątkowa, odzwierciedlając indywidualny styl i technikę swojego twórcy, co sprawia, że wystawa robi ogromne wrażenie na odwiedzających.

Pisanki były oceniane przez jury w kilku kategoriach pod względem techniki wykonania - technika batikowo-szpilkowa, technika batikowo-pisakowa, technika drapana, techniki mieszane. Komisja konkursu oceniła nadesłane prace, biorąc pod uwagę tradycyjne techniki oraz motywy pisanek, które zostały przysłane do muzeum z całej Polski. Miejscowości, z których nadesłano prace to m.in. Dobrzeń Wielki, Olsztyn, Przemków, Tychy, Zielona Góra, Tyniec Mały, Nowotki koło Elbląga, Gliwice, Zabrze, Trzebicz koło Drezdenka, Łódź czy Włocławek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości