• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Zatrzymano 6 pijanych kierowców. Mając promil alkoholu matka wiozła dziecko do szkoły

25 marca 2024, 10:28, Anna Kluwak
fot. KMP Gorzów
Podczas akcji trzeźwy poranek, policjanci zatrzymali aż 6 pijanych kierowców. Wśród nich był kierowca busa mający 1,5 promila czy matka wioząca dziecko do szkoły, która miała w swoim organizmie blisko 1 promil alkoholu. Aż trzech pijanych kierowców nie miało uprawnień, a jeden miał zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek 25 marca po godz. 6 rano policjanci z gorzowskiej drogówki przeprowadzili akcję „trzeźwy poranek” przy ul. Kostrzyńskiej i Szczecińskiej. Przed dwie godzin policjanci sprawdzili trzeźwość prawie 1500 kierujących.

- Wystarczyło kilka minut, aby zatrzymać pierwszego pijanego kierowcę. Kolejni byli zatrzymywani w ciągu następnych minut. Przy ul. Kostrzyńskiej został zatrzymany kierowca busa, który wiózł inne osoby do pracy. Miał w swoim organizmie blisko 1,5 promilu alkoholu. Ponadto policjanci zatrzymali kobietę, która wiozła dziecko do szkoły. Badanie wykazało, że miała prawie promil – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Podczas akcji policjanci zatrzymali łącznie 6 pijanych kierowców. Wśród nich był kierowca, który nie dość, że jechał pod pływem alkoholu, to jeszcze miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast trzech kolejnych pijanych kierowców w ogóle nie posiadało uprawnień do kierowania. W każdym przypadku funkcjonariusze będą prowadzić postępowanie.

- Poranne badania trzeźwości tylko potwierdzają, że należy je kontynuować. I tak na pewno będzie, bo funkcjonariusze zapowiadają, że masowych badań będzie coraz więcej. Krótkie badanie pozwala na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy ryzykują życiem nie tylko swoim, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

1/9 Akcja

2/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

2/9 Akcja

3/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

3/9 Akcja

4/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

4/9 Akcja

5/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

5/9 Akcja

6/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

6/9 Akcja

7/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

7/9 Akcja

8/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

8/9 Akcja

9/9 Akcja "trzeźwy poranek" w Gorzowie

9/9 Akcja

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości