• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Triumf gorzowianina. Samuel Kulczycki ponownie mistrzem Polski!

24 marca 2024, 21:35, Oprac. Marcin Kluwak
Źródło: Polski Związek Tenisa Stołowego
Samuel Kulczycki odniósł ponownie triumf, powtarzając sukces z 2021 roku i zdobywając Indywidualne Mistrzostwo Polski po raz drugi w swojej karierze. Wraz z Maciejem Kubikiem sięgnęli również po tytuł mistrzowski w grze podwójnej. Dodatkowo brązowy medal w grze mieszanej przypadł im w duecie z Zuzanną Wielgos.

Ostatni dzień turnieju w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby okazał się niezwykle udany dla Samuela Kulczyckiego. Najpierw pokonał w półfinale Jakuba Dyjasa, czterokrotnego mistrza Polski z lat 2022-23, 4:3, a następnie w finale Macieja Kubika 4:1.

W konkurencji deblowej złoto przypadło duetowi Samuel Kulczycki/Maciej Kubik, którzy pokonali w finale trzykrotnych mistrzów kraju, Konrada Kulpę i Tomasza Kotowskiego, wynikiem 3:1.

W mikście najlepsi okazali się Marek Badowski i Natalia Bajor. W decydującym spotkaniu pokonali duet Katarzyna Węgrzyn/Tomasz Kotowski 3:1.

Oto szczegółowe wyniki:

- Finał singla: Samuel Kulczycki – Maciej Kubik 4:1 (-2,4,7,9,6)
- Półfinały singla:
  - Samuel Kulczycki – Jakub Dyjas 4:3 (9,-7,4,14,-9,-5,5)
  - Maciej Kubik – Marek Badowski 4:1 (-6,12,5,8,8)
- Finał debla: Maciej Kubik/Samuel Kulczycki – Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski 3:1 (7,8,-6,3)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości