• Jutro 13°/6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21

Lider pokonany! Siatkarze Stilonu Gorzów awansowali do fazy play-off!

24 marca 2024, 17:40, artykuł aktualizowany
Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów walczyła na własnym boisku z liderem tabeli, drużyną CUK Anioły Toruń. Siatkarzom z Gorzowa udało się pokonać faworyta aż 3:0 i tym samym awansować do fazy play-off.

W ramach 22 kolejka siatkarskiej II ligi mężczyzn, siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów grają z zespołem  CUK Anioły Toruń. Mecz rozpoczął się o godz. 17 w niedzielę 24 marca w hali Arena Gorzów przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie. Warto przypomnieć, że w pierwszym starciu obu drużyn, które odbyło się w grudniu w Toruniu, siatkarze Stilonu przegrali 0-3 (25:20, 25:13, 25:15)

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów -  CUK Anioły Toruń 3-0 (25:23, 25:22, 25:19)

Początek pierwszego seta to mocne uderzenie siatkarzy z Torunia, którzy objęli prowadzenie 0:3, a następnie 2:5. Gospodarze zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do stanu 4:5, a następnie remisu 6:6, 8:8 i 10:10. Jednak goście tak łatwo nie zamierzali sprzedać skóry i znów odskoczyli na kilka oczek, cały czas utrzymując bezpieczną przewagę 11:14 i 14:16. Stilonowi udało się ponownie doprowadzić do remisu 19:19 i 20:20. W końcówce seta to drużyna z Gorzowa wyszła na prowadzenie 23:20, ale Anioły tak łatwo się nie poddawały i doprowadziły do stanu 23:22 i 24:23. Jednak ostateczne uderzenie należało do siatkarzy Stilonu Gorzów, którzy pierwszego seta wygrali 25:23.

Drugi set to ponownie wyjście na prowadzenie drużyny gości 1:4, a następnie 3:7. Gorzowianie próbowali odrabiać straty, ale Anioły utrzymywały bezpieczną przewagę 4:8, 5:10 i 9:13. Jednak siatkarzom Stilonu udało się przełamać i doprowadzili do remisu 13:13, ale tylko na chwilę, bo goście ponownie odskoczyli na 14:16. Gospodarze nie zamierzali się, tak łatwo poddawać i ponownie zremisowali 18:18, 19:19 i 20:20. Końcówka drugiego seta to pokaz siły ze strony Stilonu Gorzów, który wyszedł na prowadzenie 22:21, a następnie 24:22, ostateczne zwyciężając 25:22.

Trzeci set gospodarze rozpoczęli od wyniku 2:1, ale szybko było już 3:3, 4:4. Następnie Stilon wyszedł na prowadzenie 8:5 i 11:9. Jednak goście doprowadzili do wyniku 13:13, a następnie objęli prowadzenie 13:15. Walka w drugiej części trzeciego seta była bardzo wyrównana i na prowadzenie wychodził raz Stilon, a raz Anioły. Jednak przy stanie 17:17, to Stilon wyraźnie odskoczył na 19:17, 21:18, a następnie 23:18. Lider tabeli ostatecznie został pokonany 25:19.

Zwycięstwo z drużyną z Torunia dało siatkarzom z Gorzowa trzy punkty do tabeli, co sprawiło, że Stilon Gorzów wyprzedził o jeden punkt zespół Tubądzin Volley MOSiR Sieradz i wskoczył na 4 miejsce, awansując tym samym do fazy play-off!

Po rundzie zasadniczej pierwsza czwórka wygląda następująco. Na pierwszym miejscu jest drużyna CUK Anioły Toruń z 57 punktami na koncie, drugi jest zespół LUKS WILKI Wilczyn z 47 punktami, trzeci Enea Energetyk Poznań z 45 oczkami, a czwartek miejsce zajmuje Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów z 41 punktami.