• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Jubileuszowy korowód tramwajów w Gorzowie. Co czeka na pasażerów?

23 marca 2024, 20:41, Anna Kluwak
fot. archiwum UM
Gorzów świętuje 125-lecie tramwajów. Z tej okazji w niedzielę 24 marca na ulice Gorzowa wyjadą trzy tramwaje tworząc jubileuszowy korowód. W każdym z nich przygotowane będą atrakcje dla pasażerów. Tramwaje będą specjalnie oznakowane, przejazd nimi będzie darmowy.

W tym roku Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie świętuje 125-lecie tramwajów. Z tej okazji na mieszkańców czeka wiele atrakcji. W niedzielę 24 marca na ulice miasta wyjedzie jubileuszowy korowód, który będzie składał się z trzech tramwajów. W każdym z nich przygotowano atrakcje dla pasażerów.

Gorzów świętuje 125-lecie tramwajów. Jubileuszowy korowód tramwajów przejedzie przez Gorzów

Tramwaje wyjadą z zajezdni w niedzielę po godz. 14. Z kolei z pętli na Wieprzycach wyruszą o godzinie 14.20. Razem, jeden z a drugim, pokonają najpierw trasę linii nr 2 do pętli na os. Piaski. Na Piaskach pojawią się około godz. 14.45. Po 20-minutowym postoju, o godz. 15.05, wyruszą w trasę linii nr 3, czyli w kierunku krańcówki na Fieldorfa - Nila.

Na przystanku przy katedrze, gdzie GRH przygotowuje „kolorowy” przystanek będą o godz. 15.16. Na „Fildorfa - Nila” dojadą o godz.15.34. Tu zaplanowany jest 15-minutowy postój. Następnie o godz. 15.50 korowód wyruszy trasą linii nr 1 do pętli na Wieprzycach, gdzie dotrze o godz.16.20. Tramwajowy korowód będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach na każdej z tras.

Trzy tramwaje pojadą w korowodzie. Jakie atrakcje czekają w tramwajach na pasażerów?

Jubileuszowy korowód będzie się składał z trzech tramwajów. W pierwszym pojadą aktorzy gorzowskiego teatru z fragmentami spektakli dla najmłodszych. W drugim artysta Marcin Ciężki zaprezentuje sztukę iluzji. Natomiast w trzecim muzykę na żywo będą prezentować uczniowie szkoły muzycznej Huberta Zbiorczyka. Dodatkowo, w każdym tramwaju w korowodzie pasażerowie otrzymają specjalne jubileuszowe kotyliony.

Z kolei na przystanku przy katedrze, dzięki współpracy z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym, zorganizowane zostanie zdrowe i kolorowe stoisko, z którego pasażerowie, po wyjściu z tramwaju i pokazaniu kotyliona, będą mogli odebrać jabłko - renetę lub kwiatek - bratek.

Tramwaje specjalne będą oznakowane, a przejazd nimi będzie bezpłatny dla pasażerów. Na każdym z przystanków będzie się można przesiadać pomiędzy wagonami, by móc skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez artystów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości