• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Wjechał wprost pod ciężarówkę. Śmiertelny wypadek koło Gorzowa

23 marca 2024, 07:36, Anna Kluwak
Tragiczny wypadek koło Gorzowa. W nocy doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki opel z ciężarówką. Siła uderzenia była ogromna. Opel został całkowicie roztrzaskany, natomiast ciężarówka wpadła do rowu i przewróciła się na bok. W wyniku wypadku na miejscu zginął mężczyzna kierujący osobówką.

W sobotę 23 marca o godz. 1.03 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na starej trójce w rejonie miejscowości Jastrzębiec. Na miejsce zostało łącznie wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego marki opel i pojazdu ciężarowego. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący oplem zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z ciężarówką. Siła uderzenia była ogromna. Samochód osobowy wbił się pod ciężarówkę i dosłownie został roztrzaskany - zatrzymał się w rowie na dachu. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku zderzenia wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

- 61-letni kierowca opla jechał od strony Gorzowa w kierunku Myśliborza. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie czołowo zderzył się z pojazdem ciężarowym. 61-letni mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierowca ciężarówki, kiedy służby dotarły na miejsce znajdował się poza pojazdem, był przytomny. Trafił pod opiekę pogotowia. Stara trójka była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Obecnie na miejscu jest służba drogowa vicaro oraz pomoc drogowa Krok.

Na prośbę naszych czytelników informujemy, że droga ekspresowa S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ i Myślibórz będzie zablokowana do piątku 19 kwietnia ze względu na protest rolników. Kierowcy muszą jechać objazdem przez starą trójkę i DW119. Pierwotnie S3 miała być blokowana do 20 marca.

AKTUALIZACJA

Stara trójka została ponownie zablokowana. Pomoc drogowa wyciąga pojazd ciężarowy z rowu. Następnie służba drogowa będzie musiała posprzątać miejsce wypadku. Droga może być zablokowana nawet do godz. 12.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości