• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rodzice ostrzegają: Mężczyzna zaczepia dzieci na boisku i biega za nimi

21 marca 2024, 16:00, Anna Kluwak
fot. czytelnicy
Od kilku dni na boisku przy ul. Starzyńskiego w Gorzowie kręci się podejrzany mężczyzna, który zaczepia bawiące się tam dzieci. Jak relacjonuje nasza czytelniczka, mężczyzna biega za dziećmi, dotyka je i całuje. Policja została powiadomiona o sprawie, a na miejscu pojawił się patrol.

Do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zwróciła się czytelniczka Karolina w imieniu rodziców z os. Manhattan. Kobieta podkreśla, że od kilku dni na boisku przy ul. Starzyńskiego kręci się dziwny mężczyzna, który zaczepia i dotyka dzieci.

- Od kilku dni na boisku pojawia się facet, który biega za dziećmi, dotyka je, całuje. A do tego wszystkiego jeszcze wypytuje o adresy zamieszkania. Rodzice codziennie od 3 dni dzwonią na policję, dzisiaj również policja została powiadomiona o tym zdarzeniu – opowiada czytelniczka Karolina.

Na materiałach, które dotarły do naszej redakcji widać, jak dorosły mężczyzna w wieku 30-40 lat biega za chłopcem i próbuje go złapać. Na innym nagraniu widać, jak mężczyzna pochyla się nad innym chłopcem, a następnie całuje po głowie. Jak podkreśla pani Karolina, która jest matką, apeluje do innych mieszkańców, aby uważali na swoje dzieci, bo zachowania mężczyzny są bardzo niepokojące.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. - We wtorek 19 marca i w środę 20 marca policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zaczepia dzieci na boisku przy ul. Starzyńskiego. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Sprawdzamy czy doszło do naruszenia przepisów prawa – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji.

Jak poinformowali naszą redakcję rodzice, w czwartek 21 marca około godz. 15.30 doszło do zatrzymania mężczyzny na osiedlu, w rejonie boiska. - Potwierdzam, że doszło do zatrzymania mężczyzny, ale został on zatrzymany do innej sprawy, o innym charakterze, która nie dotyczy dzieci. W przypadku zaczepiania osób nieletnich na boisku będziemy prowadzić postępowanie i wyjaśniać sprawę. Dlatego prosimy rodziców oraz świadków o kontakt z policją – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości