• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Wojsko wróci do Gorzowa. Powstanie nowa jednostka wojskowa i WOT

21 marca 2024, 14:33, Anna Kluwak
fot. facebook.com/CyfrowaBrygada
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki spotkał się wicepremierem i ministrem obrony narodowej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i rozmawiał na temat powrotu wojska do Gorzowa. Okazuje się, że w Gorzowie powstanie nowa jednostka wojskowa oraz zgrupowanie Wojsk Obrony Terytorialnej.

W czwartek 21 marca w Warszawie odbyło się spotkanie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, wicepremierem i ministrem obrony narodowej. Tematem spotkania był powrót wojska do Gorzowa.

- Mamy do przekazania strategiczną, ale przede wszystkim bardzo dobrą wiadomość. Gorzów wróci na wojskową mapę Polski - powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wojsko wraca do Gorzowa

Wicepremier rządu, a zarazem minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz, po analizie dokumentów przedstawionych przez prezydenta Wójcickiego i po konsultacjach zgodził się na rozpoczęcie przygotowań do powrotu wojska do Gorzowa.

Decyzja dotyczy powstania w Gorzowie jednostki wojskowej oraz zgrupowania Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak się okazuje, zielone światło od wicepremiera Kosiniaka-Kamysza pozwala na finalizowanie przygotowań, które władze Gorzowa prowadziły od dłuższego czasu.

W Gorzowie powstanie jednostka wojskowa oraz zgrupowanie Wojsk Obrony Terytorialnej

Te przygotowania dotyczyły wytypowania miejsca na nowe jednostki i stworzenia scenariusza dla zaangażowania miasta w ulokowanie jednostek. Rozmowy prezydenta Jacka Wójcickiego dotyczyły możliwości powstania w Gorzowie jednostki 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Przygotowania miasta zostały dzisiaj zaakceptowane przez pana Premiera Kosiniaka-Kamysza, podczas naszego spotkania w Warszawie. Tym samym przechodzą z fazy deklaracji do fazy realizacji. To bardzo ważny i symboliczny moment powrotu Gorzowa do wojskowej mapy Polski, ale to przede wszystkim ważny krok dla wzmocnienia obronności naszego kraju i bezpieczeństwa dla mieszkańców. A dla młodych mieszkańców naszego miasta otwiera szereg możliwości awansu i rozwoju. Szczegóły przygotowań i spotkania przekażemy wkrótce – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości