• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ile kosztuje remont kuchni? Sprawdziliśmy aktualne ceny

18 marca 2024, 16:29, Artykuł partnera
Marzysz o remoncie kuchni i chcesz dowiedzieć się, na jakie wydatki musisz się przygotować? Sprawdziliśmy, jak obecnie przedstawiają się stawki za poszczególne prace remontowe. Zobacz aktualne ceny.

Jak przedstawiają się ceny za remont kuchni?

Nie da się jednoznacznie wskazać, ile kosztuje remont kuchni. Na cenę tego przedsięwzięcia wpływ ma wiele czynników. Po pierwsze, w różnych częściach Polski ceny robocizny są mocno zróżnicowane. W Warszawie czy Krakowie cennik fachowców jest o wiele bardziej szokujący niż firm z mniejszym miast. Po drugie, duże znaczenie ma wybór materiałów wykończeniowych, mebli i sprzętów. Im wyższa jakość, tym ich cena jest wyższa. Ostatni czynnik to metraż. Większe kuchnie pożerają dużo więcej pieniędzy niż te niewielkie.

Przykładowe stawki fachowców to:

  • skuwanie płytek – 50–70 zł/m2,
  • wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej – 500–800 zł/pkt,
  • gruntowanie i malowanie ścian – 19–26 zł/m2,
  • układanie glazury i terakoty – 90–160 zł/m2.

To zaledwie kilka usług. Pełna lista prac, które trzeba przeprowadzić podczas remontu kuchni, składa się z przynajmniej kilkunastu punktów. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak złożony remont chcesz wykonać. Jak widać, firmy remontowe są dość dużym wydatkiem. Do tego dochodzą materiały i elementy wykończeniowe. Obecnie za remont małej kuchni (ok. 5 m2) przyjdzie nam zapłacić ok. 10000–20000 zł przy założeniu, że wybieramy budżetowe rozwiązania lub meble kuchenne ze średniej półki. Przy kuchni 10 m2 koszty wzrastają dwukrotnie, co daje ceny od 20000 do 40000 zł.

Intersującą ofertę mebli kuchennych znajdziesz na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-kuchenne-85 

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Jeśli chcesz zapłacić jak najmniej za remont kuchni, musisz sprytnie przemyśleć całe przedsięwzięcie. Łatwym sposobem na redukcję kosztów jest wykazanie się samodzielnością. To, co możesz, zrób sam. Wezwij fachowców jedynie do rzeczy, o których kompletnie nie masz pojęcia, np. do hydrauliki, elektryki czy kładzenia płytek. Co więcej, jeśli nie musisz, nie rób generalnego remontu, tylko modernizację pomieszczenia. Możesz, np. pomalować płytki, zamiast kłaść nowe kafle. Możesz również zrezygnować z płytek na rzecz paneli z drewna czy tworzywa.

Po drugie, przejrzyj ceny materiałów wykończeniowych i poznaj opinie na ich temat. Nie zawsze najdroższy marmurowy blat musi być najlepszy i warty swojej ceny. Jeśli nie gotujesz zbyt często, możesz pokusić się o bardziej budżetową opcję, która sprawdzi się równie dobrze.

Jakie meble wybrać?

Znajdź meble do kuchni, które będą trwałe, atrakcyjne wizualnie i jednocześnie dopasowane do Twojego wnętrza. Jeśli nie masz kuchni o nietypowym kształcie, np. na poddaszu, wcale nie musisz decydować się na meble na wymiar od stolarza, które bardzo często kosztują krocie 

Obecnie o wiele częściej wybieraną opcją są gotowe zestawy kuchenne, które można wygodnie zamówić online. Meble modułowe dają szerokie możliwości, jeśli chodzi o ich konfigurację. Co najważniejsze, są nie tylko ładne i praktyczne, ale przede wszystkim tanie. Dzięki nim uda Ci się sporo zaoszczędzić na remoncie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości