• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Porzucił psa i przywiązał drutem do drzewa. Wyznaczono nagrodę za wskazanie właściciela!

18 marca 2024, 08:42, Anna Kluwak
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”
W niedzielę w lesie został odnaleziony młody pies, który został porzucony i przywiązany drutem do drzewa. Jak przyznaje Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”, właściciel skazał w ten sposób psa na pewną śmierć, bo ten nie mógł przegryźć drutu i się wyswobodzić. Dlatego też została wyznaczona nagroda za wskazanie właściciela porzuconego psa, która wzrosła do 6,5 tys. zł.

Porzucanie psów to wciąż bardzo duży problem w skali całego kraju, o czym informują organizacje prozwierzęce. Niestety wiele osób w nieludzki sposób wyrzuca zwierzęta w lesie czy na polu, skazując je w ten sposób na pewną śmierć.

Taki los spotkał psa, który w niedzielę 18 marca został odnaleziony w lesie, gdzie był przywiązany drutem do drzewa. Psiak został porzucony w lesie na drodze z Gorzowa do Kłodawy, który znajduje się po prawej stronie obok ścieżki rowerowej. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl” szuka właściciela porzuconego, około rocznego psa.

- Czy ktoś rozpoznaje psiaka? W niedzielę znaleziono go, bestialsko przywiązanego do drzewa drutem. Tak, drutem, żeby przypadkiem nie mógł się wyswobodzić, przegryzając smycz. Skazano go na śmierć. Musimy znaleźć sprawcę, wierzymy w siłę internetu. Może sąsiad miał podobnego psa i ostatnio go nie widać? Zapewniamy anonimowość - informuje Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”.

Dwóch zwierzolubnych mężczyzn, których poruszyła historia psa, zdecydowało się na wyznaczenie nagrody na wskazanie właściciela porzuconego zwierzaka. Nagroda to 4 tys. zł.

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl” wskazuje, że właściciel psiaka może być z Gorzowa, Kłodawy lub okolic czy też z bardziej odległej miejscowości i dla niepoznaki przywieziony i porzucony tutaj.

AKTUALIZACJA

godz. 11.35 - Jak informuje Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”, nagroda za wskazanie właściciela porzuconego psiaka wzrosła do 6,5 tys. zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości