• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Mężczyzna zatruł się czadem. Leżał nieprzytomny w łazience

15 marca 2024, 08:44, Anna Kluwak
fot. archiwum
W jednym z mieszkań w Gralewie koło Gorzowa doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy odnaleźli w łazience nieprzytomnego 59-latka. Wszystko przez nieszczelną termę gazową. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

W czwartek 14 marca o godz. 23.33 dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Gralewie. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej i pogotowie.

Jak się okazało, 59-letni mężczyzna zasłabł w łazience. - Kiedy strażacy dotarli na miejsce, w łazience leżał nieprzytomny mężczyzna, który miał objawy charczenia i leciała mu piana z ust. Nasze mierniki wykazały w mieszkaniu obecność tlenku węgla. Poszkodowany 59-latek został przekazany załodze pogotowia i zabrany do szpitala - mówi Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Czad ulatniał się z niesprawnej termy gazowej znajdującej się w łazience. Jak podkreślają strażacy, na szczęście zadziałała czujka tlenku węgla, która była zainstalowana w mieszkaniu, dzięki czemu żona mężczyzny wezwała służby. Inaczej mogłoby dojść do tragedii. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości