W czwartek 14 marca o godz. 0.50 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Drezdenko. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.
Kierujący BMW z ogromną prędkością wjechał w kamień stojący na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ul. 29 Stycznia, która prowadzi w kierunku Krzyża. BMW po uderzeniu w kamień dosłownie zostało rozerwane na kawałki i stanęło w płomieniach. Fragmenty auta leżały w promieniu kilkudziesięciu metrów.
- Auto po uderzeniu w kamień stanęło w płomieniach. Strażacy ugasili pożar. Niestety w wypadku zginął mężczyzna w wieku około 20 lat, który kierował samochodem osobowym marki BMW – komentuje mówi Paweł Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich.
Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego tragicznego wypadku.
Kamień, który stoi na rozwidleniu dróg to potężny granitowy głaz narzutowy, który ma 4 metry wysokości. W latach 1928-29 głaz został wydobyty w czasie budowy drogi do Krzyża. Pierwotnie widniał napis w języku niemieckim "Droga z Drezdenka do Krzyża na pamiątkę budowy 1928-1929". Obecnie jest to pomnik 1000-lecia Państwa Polskiego.
|
Piotr Gąsowski, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska, Anna Modrzejewska
28 lutego 2026
kup bilet |
|
|
10 Tenorów - Z miłości do kobiet - Tournée luty i marzec 2026
19 lutego 2026
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2026 - Siedmiu wspaniałych
22 maja 2026
kup bilet |
|
Kobiecy koncert światowych przebojów
3 marca 2026
kup bilet |