• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Kolejny odcinek ul. Kosynierów Gdyńskich doczeka się asfaltu

8 marca 2024, 14:37, Anna Kluwak
fot. GIM
W poniedziałek 11 marca firma Eurovia zabierze się za wylewanie asfaltu na kolejnym fragmencie ul. Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu z ul. Słowiańską i Żwirową. Będzie to pierwsza warstwa asfaltu. Cała inwestycja powinna być gotowa we wrześniu 2024 roku.

Przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 27 mln 411 tys. 818,07 zł. Zgodnie z najnowszym harmonogramem prac, cała inwestycja powinna być gotowa do września 2024 roku.

Jak informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, w poniedziałek 11 marca wykonawca planuje kolejny etap prac. Na lewej stronie ul. Kosynierów Gdyńskich, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Mościckiego rozpocznie się układanie pierwszej warstwy asfaltu. Równolegle, pracownicy będą zajmowali się układaniem masy bitumicznej na połowie skrzyżowania ul. Żwirowej, Słowiańskiej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich.

- Wykonawca zapowiedział, że podczas pracy przy układaniu asfaltu mogą pojawić się utrudnienia dla kierowców oraz mieszkańców. Wskazano, iż niewykluczone są sytuacje, w których dojazd do posesji, w danym dniu, zostanie czasowo ograniczony – czytamy w komunikacie spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Z kolei w sezonie letnim planowane jest układanie warstwy ścieralnej na całej długości ul. Kosynierów Gdyńskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości